Zula Dünya Kupası

ZULA Dünya Kupası Heyecanı Başlıyor

Zula Dünya Kupası 100.000 Dolar Rekor Ödül Dağıtacak

Türkiye’den ve dünyadan on binlerce oyuncunun katılacağı “ZULA World Cup” organizasyonunda 100 bin dolar rekor kazanç armağanı verilecek. “ZULA World Cup” amaciyla düzen eden medya toplantısında konuşan Ingame Group Kurucuları, E-Spor faaliyetlerini artıracaklarını, 2018 seneninde bu alana takriben dört milyon Lira yatırım yapacaklarını belirttiler. Ingame Group Ayrı olarak E-Spor Federasyonunun kurulması amaciyla etkin olarak çalışmalar yapıyor.

Türkiye’de üretilen evvel ve tek türk mali MMOFPS (Massive Multiplayer Online First Person Shooter) oyun var olan ZULA, E-Spor severlere hatri sayilir büyüklükte heyecan yaşatacak “ZULA World Cup” turnuvasını başlattı. Rekor seviyede katılımcı sayısı ve kazanç ödülüyle Türkiye’de E-Spor alanında tek dönüm noktası var olan “ZULA World Cup” organizasyonunun detayları, 31 Ekim’de Karaköy Novotel’de düzen eden tek medya toplantısıyla paylaşıldı. Toplantıda konuşan Ingame Group Kurucu Ortaklarından Genco Alp, ZULA’nın popüler tek oyun haline geldiğini belirterek şunları söyledi: “Yerli içerik olarak tasarladığımız ZULA evvel Türkiye’de dahada ardindan dünyanın 7 ayrı kisminda takriben 100 ülkede oynanmaya başladı. Şu vakit 11 dilde 10 milyondan çok oyuncu tarafından oynanıyor. iki milyondan çok takipçiyle yasamsal medyada hatri sayilir büyüklükte tek tesire erişmiş durumda. Her vakit 5 bin tertemiz ZULA videosu hayat çapında oyuncular tarafından Youtube’a yükleniyor. Bu içerikler ayda 20 milyonun üzerinde izleniyor.”

Zula Dünya Kupası

 

Final İstanbul’da yapılacak

Ingame Group Kurucu Ortaklarından Özgür Soner ise kurdukları E-Spor liginde her ay binlerce oyuncunun katıldığı turnuvalar düzenlediklerini belirterek, “ZULA E-spor Ligi’nde heyecan hiç bitmiyor. Her ay düzenlediğimiz turnuvalarda 50 bin Lira değerinde para kazanç armağanı dağıtıyoruz. ama şimdi ‘ZULA World Cup’ ile heyecanı global tek boyuta taşımak istiyoruz. 2018 Mayıs başında İstanbul’da yapılacağımız final, tek E-Spor şenliği atmosferinde gerçekleşecek. bütün şampiyon takımlar İstanbul’da tek araya gelerek E-Spor sevgisini doruğa çıkaracak. ZULA World Cup’ta toplaminda 100.000 dolar para kazanç armağanı dağıtılacak” diye konuştu.

“E-Spora dört milyon Lira yatırım yapacağız”

Toplantıda Ayrı olarak nihayet senelerde hızla büyüyen E-Spor pazarı ile alakalı de veriler paylaşıldı. yeryüzünde 700 milyon dolarlık tek E-Spor ekonomisi olduğunu söyleyen Özgür Soner, Türkiye’de bu rakamın dört milyon dolara yaklaştığını belirtti. Soner, “E-Spor sevgisi gittikçe yaygınlaşırken biz de bu alana yatırımlarımızı artırıyoruz. Ingame Group olarak 2018 seneninde E-Spora takriben dört milyon Lira yatırım yapacağız. Lig katılımını ve mükafat havuzu dahada da büyüteceğiz. Takımlara koçluk hizmeti verip destek paketleri oluşturacağız. Ayrı olarak E-Spor Federasyonu kurulumu amaciyla de etkin çalışmalarımıza da ayni ritimde devam ediyoruz” dedi.

Zula Dünya Kupası

E-Spor takımları canlı turnuva yaptı

“ZULA World Cup” medya toplantısında beşer kişilik kadrolardan oluşan iki E-Spor takımı canlı turnuva yaptı. Şimdiye civarindan 21 turnuvada şampiyon olmayı başaran, Zula’nın en çok mükafat kazanmış takımı “Crew E-Spor” ile 8 turnuvada şampiyonlukları bulunan nihayet dönemin yükselen yıldızı “World Judge E-Spor”un mücadelesi katılımcılar tarafından alakayla izlendi.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.