DİĞER HABERLERFİRMALAR VE OYUNLAR

Yerli MMOFPS Oyunu Tactic Force ‘nin Açık Betası Başladı

HES Games tarafından 2017 Ocak ayında temellerini atılan %100 yerli MMOFPS oyunu Tactic Force, 2 yıllık gelişim sürecinin ardından Açık Beta olarak oyuncularıyla buluştu.

Ağustos ayında yapılan ve sunucularının kararlılıklarının ölçüldüğü Beta Stres Testinin başarıyla tamamlanmasıyla birlikte Açık Beta için sürecini hızlandıran HES Games, 23 Nisan’da Kapalı Beta Testlerini başlattı. Tactic Force’nin Açık Beta tarihi yine anlamlı bir gün olan 30 Ağustos olarak belirlendi.

“Yakında, çok yakında, geldi, geliyor!” derken 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Açık Beta olarak oyuncularımızla buluştuk.

HES Games, Tactic Force’yi ve Türk oyun sektörünü daha da yüksek bir seviyeye taşımak için önlerinde uzun ve zorlu bir yol olduğunu düşünüyor ve  bu yolda oyuncuların isteklerinin  geliştiriciler açısından pırlanta kadar değerli olduğunu düşünüyor. Açık Beta aşamasına kadar pek çok stres testi yapan firma  bu testlere dair aşamaları Discord sunucusu üzerinden oyuncuları ile paylaştı. Türkiye’de örneğine az rastlanır bir şekilde Kapalı Beta süresince oyuncuları ile düzenli olarak görüşen HES Games oyuncuları gelişim sürecine birebir dahil ederek oyunun geliştirme aşamalarına yön verdi.

Kapalı Beta ve sonrasında yapılan Sunucu Stres Testlerine katılan oyunculardan alınan bildirimlere göre yapılan geliştirmelere ait detayları burada bulabilirsiniz.

Oyun içinde yer alan eşyalarda şans faktörünün olmadığını açıklayan firma; lootbox tarzındaki deste ve kasa gibi materyaller yerine, oyuncunun gördüğü eşyalara sahip olabileceğinin altını özellikle çiziyor. “Yakında, çok yakında, geldi, geliyor!” derken 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Açık Beta olarak oyuncularımızla buluştuk.” diyen firma yetkilileri Yerebatan Sarnıcı, Peri Bacaları gibi ünlü yapıların yanı sıra Balat, Kervansaray ve Petrol Platformu haritalarıyla oyuncuların ilgisini çekmeye çalışacak.

50.000 TL Değerinde Büyük Açılış Etkinlikleri

Oyunun gelişim süresince desteklerini esirgemeyen tüm oyuncularına tek tek teşekkür eden firma oyuncularının desteğini ödüllendirmek ve teşekkür etmek adına “Büyük Açılış Etkinlikleri” düzenlemeyi planlıyor. Etkinliğe ait detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

 

Oyun hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için oyunun web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz. Umuyoruz ki yakında espor organizasyonlarına da dahil olacak olan HES Games, Türkiye ve Ortadoğu bölgesinde Unreal Engine 4 ile geliştirilen tek MMOFPS oyunu olan Tactic Force ile Türkiye ve global pazarda başarılı olur.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.