DİĞER HABERLERFİRMALAR VE OYUNLAR

Yaratma Cesareti Edinmek İçin Birlikte Oynayalım mı ?

GOM, 3 boyutlu formlar tasarlayıp, inşa etmek için yaratılmış kâğıt modüllerden oluşan bir oyuncaktır. Sonsuz sayıda kütle tasarlayabileceğiniz GOM, yaratıcılığınızın sınırlarını genişletir. 5 yaş ve üzerinde, oyun oynamanın gücüne inanan herkes oynayabilir.

Çocukların ince motor becerilerini geliştirmek adına tasarlanan GOM, odaklanma ve konsantrasyon becerilerini, beraber üretmeyi, sabrı, sözsüz iletişimi, sorumluluk alabilmeyi ve kendine güveni pekiştirir. Başkalarıyla birlikte üretmeye açık olduğundan, iletişim becerilerini geliştiren tasarım oyuncağı evrensel bir dil olan matematik ve geometriyi sevdirmek ister. Bunu yaparken de, çocukların hayal gücüyle yaratımlarını görme fırsatı oluşturması için en eski yaratım ve ifade biçimi olan zanaatı kullanır. Oynayanlar, kendi üretimleri aracılığı ile estetik anlayışlarını geliştirirken, kendi seçimlerini yapmayı ve kararlarını almayı öğrenirler.

Platon, Akademisi’nin kapısında ‘’Geometri bilmeyen giremez’’ yazar çünkü geometri mantıktır ve mantık bilmeyen birinin felsefi bir tartışma yürütebilmesi olasılık dışıdır. GOM, oyun oynamanın, birlikte tasarlamanın ve yaratmanın gücünü paylaşmak ister ve der ki: Geometri bilmeyen kalmasın!

GOM- Geometrik Obje Maketi ‘ne ulaşmak ve detaylı bilgi almak için tıklayınız…

GOM ‘a Facebook üzerinden ulaşmak için tıklayınız…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.