WOMEN IN GAMES

WOMEN IN GAMES

WOMEN IN GAMES NEDİR?

Türkiye’nin ilk Oyun Yapımcıları & Geliştiricileri Derneği OYUNDER, bünyesinde Women in Games Türkiye‘yi kuruluşuna öncülük ederek Türkiye’nin başarılı oyun şirketlerinin kadın profesyonellerini ve bu sektörde yer almayı hedefleyen kadın girişimcileri biraraya getiriyor.

Women in Games Turkiye‘nin hedefi Kadınların Oyun sektöründe izleyici olarak değil yenilikçi ve yaratıcı fikirleriyle yer almasını sağlamaktır.

Kimler Katılmalı;

1- Oyun Sektörünü tanımak isteyen Kadın Girişimciler
2- Kadın/Erkek bu sektöre ilişkin daha fazla fikir sahibi olmayı hedefleyenler,
3- Oyun Sektöründe kariyer yapmayı hedefleri arasına almış olan kadınlar,
4- Oyun sektörünü kadın profesyonellerin perspektifinden tanımak isteyenler,
5 -Ekiplerinde kadınların farklı bakış açısına yer vermek isteyen yöneticiler,
6- Oyun karakterlerini, eserlerini, tecrübesini ve/veya teknik kapasitesini sektör paydaşları ile networking sırasında paylaşmak isteyenler.
7- Dijital Sanatı merak eden, ilgi duyan ve bir parçası olmak isteyen öğrenciler

“Women in Games” paneli ilk olarak 17 Aralık 2015’te Gamex Fuarı kapsamında gerçekleşti.

Düzenlenecek etkinliklerden ve networking toplantılarından haberdar olmak için lütfen ücretsiz üyelik formunu doldurun, size nasıl yardımcı olabiliriz lütfen bizimle paylaşın.

Women in Games Turkiye Kurucusu Simay Dinç:
Recontact: Istanbul’un yapımcısı olarak Oyun sektörüne giriş yaptığımdan bu yana Türkiye’de çok az kadının Oyun Sektöründe kariyer yapmayı hedeflediğini gözlemledim.Teknoloji ve Yeni Medya Sanatının bir formu sayılan Oyun yapımında kadının inovatif çalışmalarının bu sektöre katma değer yaratacağına çok inanıyorum. Bu nedenle Türkiye’nin ilk Oyun Yapımcıları ve Geliştiricileri Derneği OYUNDER’in bünyesinde Women in Games’i kuruluşuna öncülük yapmaktan olmaktan dolayı çok gururluyuz ve heyecanlıyız.Bu heyecanı oyun sektöründe aktif rol almak isteyen yenilikçi yaratıcı kadınlarla paylaşabilmek için üniversitelerde Türkiye’de pek çok üniversiteyi dolaşıyor, öğrencilerle hem kendi deneyimlerini hem de ilham olacak diğer girişimcilerin hikayelerini paylaşıyorum.

Simay Dinç Kimdir?
Simay, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden 2005 yılında mezun oldu. Girişimcilik ruhuyla 10 yıl süresince Amerika’dan Asya’ya farklı ülkelerde eğitim, staj ve hayalindeki projeleri gerçekleştirmek için araştırma yapma fırsatı buldu. Universal Studios Hollywood’da başlayan serüveni Avustralya Sydney Opera House’a kadar devam etti. Simay, Türkiye’nin ilk yaratıcı girişimcilik köyü Yenicarohori projesini oluşturdu. Kendisi Türkiye’nin ilk Oyun Yapımcıları ve Geliştiricileri Derneği Oyunder’in yönetim kurulu üyesi ve #WOMENinGAMES Turkiye’nin kurucusu. Alanında sahip olduğu başarıları sayesinde yapımcısı olduğu #RecontactIstanbul, Apple tarafından 2015 yılı Türkiye’den en iyi mobil oyun seçildi. Simay Dinç aynı zamanda Kıraarthane Games’in de kurucu ortağı. Simay, sadece kendi girişimleri üzerinde çalışmıyor, girişimleri ve girişim fikirleri olan insanlara da yardım ediyorKadın girişimciliğine fırsat tanıyan ve kadın liderliğindeki şirketlere yatırım yapan Arya Women’s Investment Platform’un Medya lideri. #MIAD ( Malatyalı İş İnsanları Derneği) Yatırım ve Inovasyon Komisyonu Başkanı. Simay, aynı zamanda #TheRisingTideEurope’da Melek Yatırımcı olarak yer almakta ve yaratıcı endustrilere yatırım yapmakta.

Women in Games Basında:

Yorumlar Kapalı

Bu içerik için yorum girişi kapalıdır.