ETKİNLİKOYUNDER'DENYEREL ETKİNLİKLER

Women In Games Türkiye Büyük Buluşması

Women In Games Türkiye

Women In Games Türkiye

Türkiye oyun sektörüne ilgi duyan kadınlar bu fırsatı kaçırmasın!

Türkiye’nin ilk Oyun Yapımcıları & Geliştiricileri Derneği OYUNDER, Women in Games Türkiye‘nin kuruluşuna öncülük ederek Türkiye’nin başarılı oyun şirketlerinin kadın profesyonellerini ve bu sektörde yer almayı hedefleyen kadın girişimcileri bir araya getiriyor.

Women in Games Türkiye‘nin hedefi kadınların oyun sektöründe izleyici olarak değil yenilikçi ve yaratıcı fikirleriyle üretici olarak yer almasını sağlamaktır.

İlki 17 Aralık 2015 tarihinde Gamex Fuarında gerçekleştirilen Women In Games buluşması sonrasında 2 yıl boyunca 30’a yakın üniversitede ücretsiz eğitimler, seminerler düzenlendi ve sektörde yer almak isteyen yüzlerce kadına ulaşıldı.

Paylaşmak, ilham olmak, üretmek için sizleri de arasında görmek isteyen Women In Games Türkiye oluşumu 17 Ocak 2018 tarihinde Kollektif House ‘da büyük bir buluşma etkinliği düzenleyecek.

İki bölüm halinde gerçekleşecek etkinlikte öncelikle başvuru yapan ve seçilen 20 kadın sektörün öncü şirketlerinde çalışan profesyonellerden ve girişimcilerden oyun dünyasını 360 derece tanıyacakları bir brifing alacaklar. Eğitime seçilenlere 12 Ocak günü bilgilendirme maili gönderilecek ve 6 ay boyunca Oyunder uzmanlarından mentörlük ve çeşitli proje desteleri alacaklar.

Women In Games Türkiye

Etkinliğin ikinci kısmında ise Türkiye oyun sektörünü buluşturacak bir networking partyde ise daha önce bir oyun geliştirmiş ya da oyun geliştirme projesinde yer almış kadınlar oyunlarını ve yaptıkları işleri sektör profesyonelleri ve basına tanıtacaklar.

Eğer sizde Türkiye oyun sektörünün bir parçası olmak istiyorsanız wig@oyunder.org’a mail atarak isim, soyad, yaş, tel, üniversite/meslek bilgilerini iletmeli ve  bu eğitime neden katılmak istediğinizi maximum 200 kelime ile belirtmelisiniz.

Tabii öncesinde , Eventbrite üzerinden  etkinliğe kayıt yaptırmanız gerekiyor. Kayıt için tıklayınız.

Oyunder‘i sosyal medyada FacebookTwitter ve Instagram üzerinden de takip edebilirsiniz. Women In Games Türkiye ‘nin bir parçası olmak için lütfen tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.