DİĞER HABERLERETKİNLİKULUSLARARASI ETKİNLİKLER

Vodafone 5G ESL Mobile Open’da Final Heyecanı Başladı

Vodafone-ESL iş birliğiyle düzenlenen, dünyanın ilk uluslararası 5G mobil espor turnuvası “Vodafone 5G ESL Mobile Open”da final heyecanı başladı.

Milano Oyun Haftası kapsamında 28-29 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek büyük final, Vodafone’un 5G mobil şebekesi üzerinden canlı oynanacak. Büyük finale Türkiye’den katılmaya hak kazanan KAOS, Futbolist ve İstanbul Wild Cats takımları, 29 Eylül Pazar günü oynanacak PUBG Mobile finalinde dünyanın en iyi takımlarıyla yarışacak.

Böylece, espor tarihinde ilk defa tüm etkinlik kesintisiz ve yoğun bir rekabet ortamı sağlayacak şekilde mobil 5G şebekesi üzerinden gerçekleştirilecek. Büyük final, aynı zamanda Vodafone’un oyun sektörüne yönelik yüksek hızlı ve gerçek zamanlı 5G şebekesinin performansının sergilendiği ilk büyük etkinlik olacak.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy şunları söyledi:

“Vodafone olarak hem dünyada hem de Türkiye’de espordaki gelişimin en büyük destekçilerinden biriyiz. Türkiye’de espor pazarına 2 yıl önce gençlik markamız FreeZone ile girdik. 2017’de esporun en güçlü takımlarından Bahçeşehir SuperMassive eSports’un iş ortağı, 2018’de ise Türkiye’nin en büyük profesyonel espor ligi League of Legends Şampiyonluk Ligi’nin isim sponsoru olduk. İki yılda espor pazarına yaklaşık 12 milyon TL’lik yatırım yaptık. 2022 yılının sonuna kadar toplam yatırımımızın 30 milyon TL’ye ulaşmasını planlıyoruz. Grubumuzun tüm dünyada ESL iş birliğiyle düzenlediği ‘Vodafone 5G ESL Mobile Open’ mobil espor turnuvası da Vodafone’un düşük gecikme süresi ve ultra yüksek hızlar sunan gerçek zamanlı 5G şebekesinin potansiyelini milyonlarca oyunsevere göstermek açısından önem taşıyor. 5G şebekemizle, oyunculara istedikleri yerden mobil cihazlarıyla yüksek performansla oyun oynama imkânı sunuyoruz. Final heyecanı yaşadığımız bu büyük turnuvada ülkemizi temsil edecek takımlara başarılar diliyoruz.”

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.