FİRMALAR VE OYUNLAR

Turkiye Oyun Sektoru Liderlerinden Gram Games İngilterede 4 Milyon Pound Yatırım Yapacak!

 

Türkiye Oyun Sektörü Liderlerinden Gram Games İngilterede 4 Milyon Pound Yatırım Yapacak!

Türkiye oyun sektörünün önde gelen firmalarından Gram Games global merkezini İstanbul’dan Londra’ya taşıyor ve önümüzdeki yıl boyunca operasyonlarını genişletmek için 4 milyon sterlinlik yatırım gerçekleştirecek.

 

Gram Games oluşturduğu şirket kültürü ve popüler mobil oyunları ile kısa sürede Türkiye oyun sektörü içerisinde önemli bir yer elde ederek başarısını yurt dışına taşıdı. Geçtiğimiz yıl Londra ‘da ofis açan firma yıl sonuna kadar “geliştirme, tasarım ve pazarlama yeteneklerini genişletmek” amacıyla 30 yeni personel ile ekibini güçlendirerek global pazar için hazırlıklarını sürdürecek.

Gram yetkilileri “İngiltere’nin yetenek havuzunu, şirketin global erişimini daha da genişletmek amacıyla kullanacağız” şeklinde açıklama yaparken, Mehmet Ecevit “Global Genel Müdürlüğümüzü Londra’da açma hamlesi, şirket için bir diğer heyecan verici ilerleme. Biz her zaman insanlara ve kültüre odaklandık, İngiltere’de mevcut olan yetenek havuzu başka hiç bir ülkede mevcut değil. Başlangıç olarak ilk yıl için 4 milyon sterlin gibi  önemli bir yatırım planladık. Mümkün olan en iyi başlangıcı yapmak ve en iyi sonucu almak için odaklandık. ” dedi.

Gram, 1010!, Merged, Six! gibi son derece kaliteli mobil bulmaca oyunlarına sahip. Ancak firma bundan sonrası için “gündelik ve uygulama içi satın almaya dayalı ” oyunlar üzerine odaklanmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Gram Games bir yandan Project %22 ile kadınların oyun sektöründe ki  katılım ve etkinlik oranlarını arttırmaya çalışırken, 2Tons programı ile yerel geliştirici ekiplere mentorluk ve hızlandırma desteği sağlıyor. Türkiye ‘den çıkan şirket kültürü yaratmayı başarmış ender belki de tek oyun firması olan Gram Games ‘e bu yeni macerada başarılar diliyoruz…

Umut Kurt Hakkında

Oyun sektörüne uzun yıllar önce dünyanın ilk "Çiftlik Simulasyonu" oyunu olan Umut Tarlaları'nın yapımcı firması Flash Bilgisayar ile girmiştir. Çeşitli sektörlerde bilişim yöneticiliği yaptıktan sonra Nitrid Games ile oyun sektörüne dönüş yapmıştır. Bu süreçte Pivot Games, Last Room, SoftAnya ekipleri başta olmak üzere çeşitli ekiplerle Android ve IOS platformları için mobil oyunlar ve uygulamalar geliştirmiştir. Türkiye’de oyun endüstrisinin önemli seslerinden olan OYUNDER Yönetim Kurulu Üyesidir.

Bir Cevap Yazın