FİRMALAR VE OYUNLAR

Türk yapımı müzikal macera oyunu “Beat the Game” Steam’de!

Beat The Game
Beat The Game

“Karate Kamil” serisiyle tanıdığımız Oyunder üyelerinden Cemre Özkurt’un, San Francisco’daki stüdyosu Worm Animation’ın heyecan verici macera oyunu Beat the Game, Steam’de Greenlight oylamasında.

Absürd, soyut bir paralel evrenin içinde geçen oyun, fütüristik ve alternatif bir geleceği resimliyor. Oyundaki kahramanımız Mıstık yolunu, rastladığı objeleri bir araya getirerek oluşturduğu seslerle buluyor. Boynundaki kayıt cihazıyla hiç duyulmamış sesler arayan Mıstık, bazen bir taşı fırlatarak cıkardığı gürültüyü kaydediyor, bazen de yeni tanıştığı başka bir karakterden ses örnekleri alıyor. Oyun boyunca yapmanız gereken bu parçaları birleştirip benzersiz bir müzik oluşturmaya çalışmak.

Oyun sırasında uzaktaki sesleri duymanızı sağlayan “ses tarayıcısı” veya uzaktan kumandalı “Roboball”daki birinci kişi kamerasıyla etrafta gizlenmiş objeleri çabuk bir şekilde bulabileginiz bazı yardımcı retro teknolojik araçları da kullanabileceksiniz.

Bütün sesleri topladıktan sonra ise canlı bir şov yapmanız gerekiyor. Bu şovda 8 kanallı ses mikseriyle ses örneklerini doğru sıra ile çalarak şarkıları oluşturacaksınız. Şovunuzu seyirciler beğenirse bir sonraki bölüme geçebileceksiniz.

Geçtiğimiz aylarda San Francisco’daki GDC Oyun Fuarı’nda ve Los Angeles’daki IndieCade Bağımsız Oyun Festivali’nde oyuncuların yanısıra Sony ve Microsoft’un da özel ilgi alanına giren oyun, Steam ve Apple Store’ın yanısıra Xbox One ve PS4’da da yayınlanacak.

“Salvador Dali’nin kaşlarını çattırmayacak, sağlam bir oyun. Memnun edici, görselleri hoş, keşfetmesi keyifli”
-IndieCade Bağımsız Oyun Festivali

Cemre’ye ve tüm Worm Animation ekibine bu güzel yolculukta başarılar diliyoruz.

 

Ekibe ulaşmak için;

www.WormAnimation.com
contact@WormAnimation.com
www.Facebook.com/WormAnimation
www.Twitter.com/WormAnimation

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.