DİĞER HABERLERFİRMALAR VE OYUNLAR

Türk Oyunu Pixel Shot 3D Amerika’da Rekor Kırdı

Pixel Shot 3D

Pixel Shot 3D ‘den büyük başarı

İstanbul temelli oyun şirketi Rollic, kuruluşlarının üzerinden henüz 3 ay geçmişken, Ruby Game Studio ile birlikte yayınladıkları oyun Pixel Shot 3D ile Amerika’da top uygulama listesine girdi.

Yayınlandığı hafta sonu 300.000’den fazla kullanıcıya erişerek aksiyon oyunları içinde 1. sıraya yükseldi. Amerika listelerinde tüm oyunlar içinde 6. sıraya çıkarken, tüm uygulamalar içinde de 7. Sırada yer aldı.

Pixel Shot 3D Nasıl bir oyun ?

Yayınlandığı hafta sonu mobil oyunlar arasındaki rekabette öne geçip yüz binlerce oyuncunun dakikalarca oynadığı oyun, Pixel Shot 3D, hyper-casual oyun türünün başarılı örnekleri arasındaki yerini aldı. Rollic ve Ruby Game Studio ortaklığı ile yayınlanan oyun geçtiğimiz hafta sonu Amerika’da en çok indirilen 6. oyun olurken, aksiyon oyunları içinde ilk sırada yer aldı.

Kullanıcıların topları atarak renkli küpleri devirdikleri oyun, eğlenceli arayüzü ve titreşim efektleri ile yarattığı görsel dünyanın içinde bir o kadar da gerçekçi. Tek parmak ile ekrana dokunarak kolaylıkla oynanmasıyla özellikle toplu taşıma araçları kullananlar için boş zamanları değerlendirmenin eğlenceli yollarından biri.

Rollic kurucu ortaklarından Burak Vardal oyunun başarısını; “Kullanıcıların ellerinden bırakamayacakları bir oyun yaratmak için hem görsel hem de teknolojik efektleri en iyi şekilde kullanmaya çalıştık. Böylece Pixel Shot 3D hem izlemekten hem de oynamaktan keyif aldıkları bir oyun haline geldi. Bir hafta sonu içinde en çok indirilen oyunlar sıralamasında en üst sıraya taşımamızın da arkasında kullanıcılardan gelen talep yatıyor.” diyerek açıkladı.

Oyunu iOS platformu için buradan indirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.