DİĞER HABERLERFİRMALAR VE OYUNLAR

Türk oyunu ExoMecha, Xbox Series X’e geliyor

Exomecha
Xbox Games Showcase öncesinde duyurusu gerçekleştirilen Türk oyun yapımcısı bir ekip tarafından geliştirilen ExoMecha, özellikle grafikleri ve aksiyon dolu sahneleri ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Tamamında Türk geliştiricilerin imzası bulunan ExoMecha, Xbox Series X ve PC platformları için duyuruldu. Aslında ExoMecha, Xbox Games Showcase öncesinde duyurulmuştu. Geoff Keighley’nin sunuculuğunu yaptığı  Summer Game Fest etkinliğinde ilk kez duyurulan oyun, özellikle grafikleri ve aksiyon dolu sahneleri ile beğeni topladı.

Türk oyunu ExoMecha, Xbox Series X’e geliyor

ExoMecha ‘nın yayınlanan tanıtım videosuna ve yayınlanan oyun içi görsellere baktığımızda hem grafiksel olarak hem de aksiyon anlamında oldukça doyurucu bir oyunun bizleri beklediğini söylemek mümkün.

Ücretsiz oynanabilen ve Omecha adlı bir gezegende geçen ExoMecha, çevrimiçi rekabetçi birinci şahıs nişancı oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunumuz, yüksek kaliteli görselleri, esnek oynanışı, dev mekanikleri, benzersiz araçları ve zorlu patron savaşları ile oyunculara sürükleyici bir deneyim vaad etmekte.

Oyunun Omecha adında bir gezgende geçtiğini daha önce belirtmiştim. Omecha, yeni keşfedilen yaşanabilir bir gezegen, galaksideki birçok akıllı tür tarafından üzerinde ki zengin kaynaklar nedeniyle sömürgeleştirilmek isteniyor. Başlangıçta, ExoMecha yolculuğu tamamen doğal ortamlarla başlıyor. Gezegene daha fazla medeniyet geldikçe, haritalarımız gelişiyor ve her medeniyet kendi temasını haritalara yansıtıyor.

ExoMecha’daki diğer ayırt edici unsur, bağımsız, AI kontrollü bir ejderhadır; temelde herkesin düşmanıdır. Her maçın ortasında, ejderhamız rastgele bir bölgeye geliyor ve alevlerini püskürtmeye başlıyor. Varlığı kesinlikle heyecan ve korku dolu bir tehlike bölgesini temsil ediyor.  Ancak yanına gitmeyi ve öldürmeyi başarırsanız yüksek bir ödül sizin olacaktır.

Geliştiricinin açıkladığına göre  3 benzersiz oyun modu bulunuyor. Birincisi ekip tabanlı büyük ölçekli savaşlara odaklanıyor. İkincisi uzman savaş royale modu ve sonuncusu küçük ölçekli objektif tabanlı oyun modu.

Oyun, Xbox Serisi X Xbox Series X için 4K ekran çözünürlüğü ve 120 fps akıcılığında olacak. Ancak 120 fps modu dinamik bir çözünürlük sunuyor olacak. Böylece aksiyonun yoğun olduğu anlarda fps düşmelerinin önüne geçilecek. Oyunumuz çapraz platform desteğine de sahip hem Xbox hem de PC’den arkadaşlarınızla oynayabileceksiniz.  Oyun 2021 yılı içerisinde oyuncular ile buluşacak.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.