The Chemist

TenSixFour ‘un The Chemist Oyunu Steam’de Yayınlandı!

Dört kişilik bir ekip olan TenSixFour  Kerem Horzum, Hüseyin Kaan Ustem, Berk Genç ve Sergen Dönmez’den oluşuyor.  Sergen dışında kalan ekip üyeleri kreatif süreçte rol alıyor. Kerem ekibin programcısı olarak görev yapıyor. Hüseyin dış mekan, foliage tasarımı ve içerikten sorumlu. Berk level design, içerik ve genel tasarımlarla ilgileniyor. Ekibe sonradan dahil olan Sergen ise  İletişim, pazarlama ve sponsorluk gibi süreçleri yönetiyor.
Yaklaşık bir senelik geliştirme süreci sonrasında ortaya çıkan The Chemist’in fikri, ekibin interaktif bir management oyununu basit ve eğlenceli bir havada yansıtmak istemesiyle ortaya çıktı. Oyun geliştirme sürecinde tecrübe eksikliğinden kaynaklanan çeşitli aksaklıklar yaşayan TenSixFour ekibi bu süreci doğru bir şekilde yönetmeyi başararak oyunu bitirmeyi ve yayınlamayı başardı.
Oyun henüz demo sürecindeyken IndieDB’de  eklendi ve demonun çıkışı itibariyle, 45bin oyun içerisinde popülarite sıralamasında  yaklaşık 1 hafta boyunca 1. konumda yer aldı.
Bu sayede elde edilen trafik ve yorumlar sonucu, proje oyuncular arasında hızla yayılmaya başladı. Bazı Youtube yayıncıları demo ile ilgili videolar hazırladı ve yüksek izlenme rakamları elde edildi. Amerikalı yayıncılardan GrayStillPlays, demonun  yayınlandığı gün bir video çekerek kanalında paylaştı. Yaklaşık 365bin takipçisi olan kanalın yayınladığı video, 1 hafta içerisinde 50bine varan bir izlenme aldı  Buradan ilgili videoya ulaşabilirsiniz.
Tensixfour Games, Türkiye’de bağımsız oyun yapımcılığına katkıda bulunmak ve bu ekosistemin Türkiye’de gelişmesini sağlamak isteyen bir oluşum.  Bu amaçla ilk oyunlarının satışa çıkmasının ardından, Türkiye’deki bağımısız oyun yapımcılarıyla bir araya gelerek, yeni projeler üretmeyi, bu konuda desteğe ihtiyacı olan diğer oyun yapımcılarına yardım etmeyi amaçlıyorlar. Bizde bu yolda kendilerine başarılar diliyoruz.

Peki The Chemist nasıl bir oyun?

The Chemist aslında klasik bir kaynak yönetim oyunu. Başarılı kurgulanmış ve iyi düşünülmüş bir oyun. Türünün diğer örneklerinde olduğu gibi sıkı çalışmak ve kaynaklarınızı iyi yönetmek oyunun temelini oluşturuyor. Karşınıza çıkacak sözleşmeler içinden sizin için en uygun olanı seçip, değerlendirmeli, yeri geldiğinde yeni hatta çılgın formüllere imza atmalısınız. Mesela sabun üretecekseniz meyveli soda katabilirsiniz.  Oyunda verdiğiniz her kararın bir sonucu olacak. Oyunda ilerledikçe ve geliştikçe büyük firmalar gözlerini sizin üstünüze dikecek yeni sözleşmelere imza atarken bir yandan yeni rakipler edineceksiniz. Henüz erken erişimde olan oyun oldukça zengin detaylara ve başarılı grafiklere sahip. 20.50 TL gibi uygun bir fiyattan satışa sunulmuş olan The Chemist’i  Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Oyunun trailer videosuna ise aşağıda yer alan oynatıcıdan erişebilirsiniz. Ekibe ulaşmak, oyun ile ilgili görüşlerinizi bildirmek ya da sadece takip etmek isterseniz sosyal medya hesaplarını kullanabilirsiniz.

The Chemist sosyal medya hesapları:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.