DİĞER HABERLER, FİRMALAR VE OYUNLAR

Tartarus Yayınlandı!

Türk yapımı fütüristik bilim-kurgu bulmaca oyunu TARTARUS, PC platformu için yayınlandı.

Tartarus , Gaming İstanbul 2017 kapsamında indie geliştiricilere ayrılmış alanda yer alan güzel yapımlardan bir tanesiydi. Muhteşem bir bilim kurgu hikayesine sahip oyun ziyaretçilerin ilgi odağı olmuştu. Neyse ki bekleyiş fazla uzun sürmedi oyunun geliştirmeleri tamamlanarak oyuncularla buluşmaya hazır hale geldi.
7 kişiden oluşan Abyss Gameworks ekibi tarafından Unreal 4 motoru ile geliştirilen oyun bizleri geleceğe, 2230 yılına Tartarus adı verilen bir gemiye götürüyor.

Oyunun Hikayesi

2230 yılında, Maden ve Araştırma Gemisi Tartarus, Neptün yakınlarındayken güvenlik protokolünü hiç bir işaret vermeden aktifleştirir. Mürettebatın hayatta kalması için tek şansı köprüye ulaşarak tüm sistemleri gemi Neptün’e düşmeden önce yeniden başlatmaktır.
Oyunu geminin aşçısı Cooper olarak oynuyoruz. Kahramanımız mühendislik veya pilotaj eğitimi olmadan, yalnızca geminin sistem mühendisi ve aynı zaman da ikinci kaptanı Andrews’un yardımı ile hem kendisini hem de mürettebatı kurtarabilecek mi?

Maden ve Araştırma Gemisi Tartarus’u Hacklemeye Çalışıyoruz

Birincil şahıs perspektifinden oynanan, aksiyon elementleri de içeren Tartarus karanlık bir evrende geçiyor. Gemiyi hacklemek için “Terminalleri” gerçekten kullanmamız gerekiyor. Terminal komutları oldukça karmaşık ve ayrıntılı, doğru komutu doğru yerde gerçekten yazmamız gerekiyor. Bu da bizlere gerçekten gemide olduğumuz ve terminalleri hack’lemeye çalıştığımız hissiyatını yaşatıyor, Oyun bize pek çok ikonik bilim kurgu filmlerindeki gibi retro tarza sahip bir ortam sunuyor.  Öyle ki oyunu oynarken zaman zaman Ridley Scott ‘ın unutulmaz eseri Alien filminde olduğumuzu her an bir yerlerden yaratıkların üstümüze fırlayacaklarını düşündük.

Gist 2017 : Abyss Gameworks ile Tartarus hakkında sohbet ettik…

Gist 2017 : Abyss Gameworks ile Tartarus hakkında sohbet ettik…

Oyunun geliştirilmesi sırasında  Monster Notebook ‘tan destek alan Abyss Gameworks’ün Pazarlama Müdürü Hüsamettin Yüzer ve Monster Notebook Genel Müdürü İlhan Yılmaz ‘ın açıklamalarına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunun Steam sayfasına ulaşmak için tıklayınız… 

Oyunun yapımcılarına ulaşmak için tıklayınız…

Oyunder ‘i Facebook, Twitter ve Youtube üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Çıkış fragmanını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

 

Umut Kurt Hakkında

Oyun sektörüne uzun yıllar önce dünyanın ilk "Çiftlik Simulasyonu" oyunu olan Umut Tarlaları'nın yapımcı firması Flash Bilgisayar ile girmiştir. Çeşitli sektörlerde bilişim yöneticiliği yaptıktan sonra Nitrid Games ile oyun sektörüne dönüş yapmıştır. Bu süreçte Pivot Games, Last Room, SoftAnya ekipleri başta olmak üzere çeşitli ekiplerle Android ve IOS platformları için mobil oyunlar ve uygulamalar geliştirmiştir. Türkiye’de oyun endüstrisinin önemli seslerinden olan OYUNDER Yönetim Kurulu Üyesidir.

Bir cevap yazın