YEREL ETKİNLİKLER

Armağan Yavuz (TaleWorlds) – Türkiye’de AAA Oyun Geliştiriciliği Etkinliği

Ankara Game Talks tarafından düzenlenen etkinliklerin yenisi, Mount & Blade oyun serisiyle büyük başarı yakalayan TaleWorlds‘ün kurucusu Armağan Yavuz‘un katılımıyla 1 Aralık 2017’de Ankara‘da gerçekleşecek. Steam ve AAA oyunların konuşulacağı bu ücretsiz etkinliğe kaydınızı yaptırmanız için yazının devamında belirtilen linkleri kullanabilirsiniz.

TaleWorlds Hakkında:

TaleWorlds, bağımsız video oyunları geliştiren bir Türk oyun firmasıdır. 2005 yılında kurulmuştur. Mount & Blade, TaleWorlds tarafından geliştirilen, kendine ait bir evreni olan, Orta Çağ temalı, tek oyunculu RPG türü bir oyundur. Oyunun geliştirilmesine TaleWorlds’ün kurucuları Armağan Yavuz ve eşi İpek Yavuz tarafından bağımsız bir oyun projesi olarak başlanılmıştır. 2008’de Amerika’da satışa çıkan oyun, 3 gün sonra Avrupa’da piyasaya sürüldü. Oyun, PC Gamer dergisinin “Tüm zamanların en iyi 100 oyunu” 2011 yılı listesine 91. sıradan giriş yapmıştır.

 

Armağan Yavuz Hakkında:

1971 doğumlu olan Armağan Yavuz, Bilkent Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği mezunu. Aynı zamanda yüksek lisansını da Bilkent Üniversitesinde tamamlamış. Doktora çalışmasını ise yarım bırakarak oyuna yönelmiş. 2005 yılında eşiyle birlikte Taleworlds’ü kurdu. Küçük bir ekiple başlayan serüven Türkiye’nin en büyük AAA oyun stüdyosunun oluşmasına kadar gitti. Armağan Yavuz neden oyun yapmak istediğini : “Ben de bir bilgisayar oyuncusu olduğum için benim de bir oyun yapmak üzerine hayallerim vardı.” olarak açıklıyor. Şimdi 70 kişilik Türkiye’nin en büyük AAA oyun stüdyosunu yönetiyor ve oyunların tasarımını yapıyor.

Takvim ve Etkinlik Kaydı:

Armağan Yavuz (Taleworlds) – Türkiye’de AAA Oyun Geliştiriciliği etkinliğine kayıt yaptırmak için Facebook etkinlik sayfasını ya da Eventbrite sayfasını kullanabilirsiniz.

1 Aralık 2017 Cuma
18:00 – 18:15 Kuru Pasta (Sponsor: ODTÜ Teknokent)
18:15 – 20:30 Etkinlik & Soru Cevap

 

Bir cevap yazın