DİĞER HABERLER, FİRMALAR VE OYUNLAR

Suat Şahin ‘den Yeni Oyun Soccer Arena Online

Türk oyun geliştiricilerimizden Suat Şahin ‘in oyunu  Soccer Arena Online yayınlandı.

Türk bağımsız oyun geliştiricisi Suat Şahin tarafından tasarlanan ve geliştirilen Soccer Arena Online mobil platformlar için yayınlandı. Kendi türünde yüksek potansiyele sahip oldukça keyifli bir oyuna benziyor.  Kendi aramızda biz de bir kaç müsabaka yaptık. Doğruyu söylemek  gerekirse gerçek oyunculara karşı oynadığımız futbol türünde ki oyun bize eğlenceli anlar yaşattı. Oyunun maç ekranı çok hoşumuza gitti. Bu güzel futbol temalı oyunun gerçek oyunculara karşı oynanan modu dışında bir de çevrimdışı modu bulunmakta. İnternet bağlantınızın olmadığı durumlarda yapay zekaya karşı mücadele verebilir ya da çevrim dışı kupa maçları yapabilirsiniz. Oyun özellikle öğrenci kardeşlerimiz ve işe gidip gelirken toplu taşıma araçlarını ya da servisler de kullanan çalışanlara keyifli anlar sunacaktır.

Soccer Arena Online

 

Yapay zeka biraz değinmek gerekirse  oyuncunun seviyesine göre zorlaşıyor ve hızlanıyor. Ama biraz daha geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.  Oyun kontrolleri oldukça basit düşünülmüş, tüm takımı eş zamanlı olarak kontrol altına alıp karşı tarafa topu kaptırmadan gol atmaya çalışıyorsunuz.  Yeni oyuncular ve pratik yapmak isteyenler için kısa bir eğitim modu bulunmakta.  Online oyunda rakip eşleştirme ekranında da yine oyun kontrolleri ile ilgili çeşitli ipuçları veriliyor. Oyuncu maçlarını kazanıp taraftar sayısını arttırarak seviyesini yükseltiyor ve çeşitli seviyelerde yeni stadyum ve formaları açıyor. Takım ekranından isteği stadyumu ve formayı seçerek takımınızı özelleştirebiliyorsunuz.

Oyunu Appstore’dan indirmek için buraya , Google Play Store üzerinden indirmek için buraya tıklayınız.

Oyunun web sitesine buradan ulaşabilir , dilerseniz facebook sayfasını buradan takip edebilirsiniz.

Oyunun tanıtım videosunu aşağıda ki oynatıcı üzerinden izleyebilirsiniz.

Umut Kurt Hakkında

Oyun sektörüne uzun yıllar önce dünyanın ilk "Çiftlik Simulasyonu" oyunu olan Umut Tarlaları'nın yapımcı firması Flash Bilgisayar ile girmiştir. Çeşitli sektörlerde bilişim yöneticiliği yaptıktan sonra Nitrid Games ile oyun sektörüne dönüş yapmıştır. Bu süreçte Pivot Games, Last Room, SoftAnya ekipleri başta olmak üzere çeşitli ekiplerle Android ve IOS platformları için mobil oyunlar ve uygulamalar geliştirmiştir. Türkiye’de oyun endüstrisinin önemli seslerinden olan OYUNDER Yönetim Kurulu Üyesidir.

Bir Cevap Yazın