DİĞER HABERLERFİRMALAR VE OYUNLAR

Star Wars: Force Arena Mobil Oyunu Yayınlandı

Yeni filmleriyle tekrar sevenleriyle buluşan Star Wars serisinin oyunları da büyük ilgi çekiyor. Hal böyle olunca mobil platformlara da yeni bir oyunun gelmesi kaçınılmazdı.

Kasım 2016’da duyurulup ön kayıt süreci başlatılan, Netmarble ve Lucasfilm’in işbirliğiyle geliştirilen Star Wars: Force Arena mobil oyunu 13 Ocak’ta 154 ülkede resmi olarak çıkışını gerçekleştirdi.

iOS ve Android platformlarında çıkan Star Wars Force Arena ile oyuncular, Star Wars evreninde yer alan karakterlerden oluşturdukları güçlü bir takımla tüm dünyadan oyuncularla gerçek zamanlı PvP (Player versus Player) savaşlarına katılıp 1’e 1 veya 2’ye 2 arena karşılaşmalarında savaşabilecekler.

Star Wars: Force Arena, zengin içeriğiyle dikkat çekiyor. Oyunda Rogue One filminden de tanıdık yüzler görüyoruz ve 80’den fazla oyun kartı ile ana karakterin özel birimiyle güçlü ikili kombinasyonlar oluşturabiliyoruz. Örnek olarak Han Solo’nun ya da Prenses Leia’nın yanında Chewbacca’yı görmeniz mümkün. Bizi en çok heyecanlandıran ise tabii ki Darth Vader’i görmek oldu.

Ana bir karakteri kontrol ettiğiniz savaşlarda, sağ altta kart destenizi görüyor ve bunları taktiğinize uygun şekilde kullanarak ekibinizin diğer kalanını savaş alanına dahil edip oyunu kazanmaya çalışıyorsunuz. Savaş alanına uygun olarak kılıçla gelen savaşçıları mı yoksa ışın silahı olan savaşçıları mı ya da bombalar yağdıran araçları mı seçeceğiniz size kalmış. Aşağıdaki oyun içi görüntüsünde görüleceği üzere çizilen daireler ateş edebilen sabit makinelerin kapsama alanını gösteriyor. Taktiklerinizde buna mutlaka dikkat edin, Boom Beach gibi oyunlara aşina olanlar bu benzer mekaniği fark edecektir.

Oyun, içeriğine uygun olarak karakter gelişimi özelliği de sunuyor. Savaştıkça daha çok karaktere erişim şansınız oluyor ve hali hazırda bulunan karakterlerinizi geliştirebiliyorsunuz.

Biz gerçek zamanlı mücadelelerde yensek de yenilsek de çok büyük zevk aldık. Siz de bu heyecanı yaşamak isterseniz oyuna aşağıdaki linklerden erişip ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Google Play (Android): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netmarble.starwars

App Store (iOS): https://itunes.apple.com/app/id1088764761

Basında oyunla ilgili yer alan bilgileri de aktaralım. Hürriyet “Star Wars: Force Arena telefonlara girdi” başlığıyla yayınladığı yazıda aşağıdaki detayları aktarıyor.

Netmarble Games Chief Marketing Officer Seungwon Lee, “Galaksi savaşında hangi tarafı tutarlarsa tutsunlar, tüm Star Wars severlere ve mobil oyunculara Star Wars: Force Arena ‘yı sunmaktan oldukça heyecanlıyız,” diyor ve devam ediyor: “Oyuncular aralarında Darth Vader, Han Solo ve Jyn Erso’nun da bulunduğu favori Star Wars karakterlerini biriktirerek, Star Wars evreninde verilecek gerçek zamanlı bir savaş için ideal savaş birliklerini kurup düşmanlarıyla yüzleşebilecek.”

Oyundaki küresel sıralama sistemi, savaşarak topladıkları puanlara göre oyuncuları 7 kategoriye ayırıyor. Yüksek skor elde eden oyuncular, iki haftada bir olmak üzere güçlü kart paketleriyle ödüllendirilecek ve puan ne kadar yüksekse, oyuncular o kadar efsanevi kartlar kazanacak! Maksimum 50 oyuncuya kadar güçlü takımlar kurup oyun içinde arkadaşlarınızla sohbet etmenizi sağlayan bir İttifak sistemi de 3. seviyeye ulaşıldığında açılıyor. Oyuncular galibiyet ödüllerini paylaşmak için ittifaklarındaki diğer üyelerle Dostluk Maçı veya Normal Karşılaşma yapabilecekler.

Oyunun tüm dünyada resmi olarak çıkışının şerefine Netmarble, 12 Ocak’taki çıkış tarihinden 25 Ocak 2017’ye kadar sürecek olan bir giriş etkinliği düzenliyor. Etkinlik süresince her gün giriş yapan oyuncular, Büyük Moff Tarkin komutan kartı, kristal (oyun içi para birimi), komutan kartları ve destelerini güçlendirecek altın kart paketleri kazanacak. Bu heyecan verici etkinlik sırasında ayrıca hediye kart paketlerinin açılış süresini kısaltan Özel Doping paketleri de dağıtılacak. Oyunu tekrar oynamaya başlayan oyuncular yeni içerik, karakter ve birimler sunan düzenli güncellemeler bulabilecekler.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.