Spyke Games

Türk Oyun Firması Spyke Games 55 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Mobil oyunlar üreten yerli girişim Spyke Games, önemli girişim sermayesi şirketi Griffin Gaming Partners (GGP)‘den 55 milyon dolar tohum yatırım aldı.

Spyke Games, Remi Onur (COO), Mithat Madra (CMO), Rina Onur Şirinoglu (CEO), Fuat Coşkun (CTO) ve Barkın Başaran (CPO) tarafından İstanbul’da kuruldu.

Spyke’a yapılan bu finansman turu, mobil oyun endüstrisinde olduğu gibi Türkiye’de de bir kadın CEO’nun yetiştirdiği en büyük başlangıç (tohum) ​​turu olarak da rekor kırdı.

Spyke Games, ilk oyunları Royal Riches‘ı yaklaşık bir ay önce uygulama marketlerinde kullanıma sundu. 136 milyar dolarlık büyüklüğe sahip olan mobil oyun pazarından iyi bir pay almak istiyor. Newzoo’ya göre de mobil oyun pazarının önümüzdeki 10 yıl içinde yüzde 248 büyüyeceği tahmin ediliyor.

Kurucu ekipten kısaca bahsetmek gerekirse, bugüne kadar; oyun sektöründe başarılı ekipler oluşturan ve bugüne kadar da toplu olarak 9,5 milyon DAU (günlük aktif kullanıcı) ve 1 milyar dolarlık gelir elde eden dünyanın en çok hasılat yapan küresel mobil oyunlarının çoğunu geliştiren kişilerden oluşuyor. Türkiye yatırım ekosistemine kazandırdıkları bu 55 milyon dolarlık yatırımın arkasında nasıl bir güven olduğunu da gözler önüne sunuyor.

Spyke Games’in CEO’su Rina Onur Şirinoğlu “Spyke Games’in olağanüstü ekibi, sosyal, mobil gündelik oyunlar türünde son 12 yılda ortaya çıkan önemli fırsatları belirlediğimiz Peak Games, Zynga ve Riot Games gibi şirketlerde çalıştıktan sonra bir araya geldi. Biz ekip olarak insanları birbirine bağlayan ve son derece memnun oldukları birinci sınıf oyunlar yaratıyoruz. Bunu da şirket kültürümüz, kaliteli olmaya durmaksızın odaklanma ve ilham verici, neşeli, duygusal deneyimler yoluyla başarabileceğimizi biliyoruz.

Griffin Gaming Partners Oyun Sektörüne 20 Yıldır Yatırım Yapıyor

Oyun ve eğlenceye yirmi yıldır yatırım yapan Griffin Gaming Partners, Spyke’a sektördeki en iyi deneyimi ve bağlantıları sağlayarak önemli büyüme fırsatları sağlayacak. Griffin’in takımımıza ve ilk maçımıza (oyunumuza) duyduğu güvenin yanı sıra onların devreye girip girişimimizi bir sonraki seviyeye taşımamıza yardım etme istekliliğinden de büyük ilham alıyoruz.” dedi.

Griffin Gaming Partners, dünyanın en büyük risk sermayesi şirketlerinden biridir. GGP, Discord, Forte, AppLovin, Overwolf ve WinZO’ya kayda değer yatırımlarla, oyun içeriği ve alt yapı şirketlerinin yanı sıra Web3’e odaklanan oyun şirketlerine yatırımlar yapmaktadır.

Spyke’ın yönetim kurulu üyesi olan Griffin Gaming Partner’in Genel Müdürü Phil Sanderson da yaptıkları bu yatırımın arkasında, ekibe güvendiğini özellikle dile getirdi.

Kaynak: egirisim

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.