FİRMALAR VE OYUNLAR

RocWise Yeni Oyunu Soldiers Of The Universe İle Çok Yakında Steam’de!

Yerli oyun geliştirici firmalarımızdan Rocwise Entertainment 2016 yılında Armoya Yüksek Teknoloji’nin çatısı altında, dünya standartlarında PC, konsol ve mobil oyunlar üretmek ve yayınlamak hedefi ile kuruldu. Türkiye oyun sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan firmanın üzerinde çalıştığı projelerden biri olan hikaye odaklı FPS türünde ki Soldier Of The Universe oyunu Steam Greenlight oylamasını kısa sürede geçmeyi başardı.  Bir grup Türk Askerinin Orta Doğu’daki terörist organizasyonlara karşı verdiği amansız mücadeleyi anlatan oyun ilginç hikayesi ile de dikkat çekiyor.

Hikaye

Türkiye Cumhuriyeti’nin özellikle gizli askeri konularda görev yapan Akıncı Beyleri bulunmaktadır. Kahramanımız Hakan, Akıncı Beyleri’nden biri olan babası Selim Kahraman’ın yerine Toyga’lık görevini temsilen Beyler’e katılır. Babasının intikamını almak ve devletinin düşmanlarına karşı savaşmak üzere askeri operasyonları yönetecektir. Yıllarca askeri ve çeşitli bilim dallarında eğitim alan Hakan, babasının şehit edilmesi ile yanındaki üç kahramanla birlikte teröristlere karşı amansız bir mücadeleye girecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Askeriyesi ve Akıncı Beyleri tarafından gelen istihbaratlar ile kahramanlarımız Güneydoğu Anadolu, Kuzey Suriye ve İstanbul’da çeşitli terör örgütlerine karşı operasyonlar yapacaktır.

Haritalar

CİZRE / ŞIRNAK / TÜRKİYE
Türkiye’nin Şırnak iline bağlı bir ilçedir. Aralarında Babil, Araplar, Asurlar, Medler ve Perslerin de bulunduğu birçok kültüre ev sahipliği etmiştir.

NUSAYBİN / MARDİN / TÜRKİYE
Mardin’e bağlı olan, Suriye’ye komşu ilçedir. Nusaybin, Dicle ve Fırat nehirlerinin arasındaki havzada kurulmuştur.
637 senesinden beri İslam ordularının elindedir, çok sefer el değiştirmiştir.

CERABLUS / HALEP / SURİYE
Suriye’nin Halep iline bağlı olan bir kentidir. Cerablus bir Arap şehridir ama kalabalık bir Türkmen nüfusu da vardır.

EL-BAB / HALEP / SURİYE
Suriye’nin Halep İli’nde bulunan bir şehirdir.

SULTANAHMET / İSTANBUL / TÜRKİYE
Sultanahmet Meydanı, İstanbul’un en önemli meydanlarından biridir.

Oyunun Greenlight sayfasına ulaşmak için tıklayınız…

Oyunun Web Sitesine ulaşmak için tıklayınız…

Rocwise Entertainment ‘a ulaşmak için tıklayınız…

 

Umut Kurt Hakkında

Oyun sektörüne uzun yıllar önce dünyanın ilk "Çiftlik Simulasyonu" oyunu olan Umut Tarlaları'nın yapımcı firması Flash Bilgisayar ile girmiştir. Çeşitli sektörlerde bilişim yöneticiliği yaptıktan sonra Nitrid Games ile oyun sektörüne dönüş yapmıştır. Bu süreçte Pivot Games, Last Room, SoftAnya ekipleri başta olmak üzere çeşitli ekiplerle Android ve IOS platformları için mobil oyunlar ve uygulamalar geliştirmiştir. Türkiye’de oyun endüstrisinin önemli seslerinden olan OYUNDER Yönetim Kurulu Üyesidir.

Bir Cevap Yazın