DİĞER HABERLERFİRMALAR VE OYUNLAR

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit Oldu

Oyunder üyelerinden Riot Games, özellikle e-spor, turnuvalar ve ülkemizde oyunlara olan bakış açısı konusunda önemli adımlara imza attı. Hasan Çolakoğlu önderliğinde 2012 yılında Türkiye ofisi açılan firmada önemli bir değişiklik yapıldığı resmi olarak açıklandı.

Hasan Çolakoğlu, 2 Ocak’ta sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruda Riot Games Türkiye’nin yeni Ülke Müdürünün Bora Koçyiğit olduğunu, kendisinin ise gelişmekte olan pazarlardan sorumlu direktör olarak yeni görevine geçtiğini ve sorumlu olduğu ülkeler arasında Türkiye’nin hala yer aldığını açıkladı.

Değişikliğe ilişkin olarak Hasan Çolakoğlu’nun yaptığı bilgilendirmeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Sevgili Arkadaşlar,

Ailem ve benim için çok heyecan verici bir gelişmeyi paylaşmak isterim.

5 yıl önce, Riot Games ekibine katıldım ve İstanbul’daki ofisi kurarak Türk oyunculara kaliteli bir oyuncu deneyimi sağlamak için çalışmalara başladık.

Türkiye’deki oyuncu topluluğunun desteğiyle ve Türkiye’deki süper ekibin gayretiyle League of Legends, Türkiye’de ana akım espora dönüşerek büyük bir başarı hikayesi oldu.

2017 yılı itibariyle küresel bir kapsamda daha fazla oyuncu değeri yaratmaya yardımcı olmak amacıyla, şirketteki bir sonraki görevime geçiyorum. Gelişmekte olan pazarlardan sorumlu direktör olarak bu yıl içinde ailemle birlikte merkez ofisimizde çalışmak için Los Angeles’a taşınacağız.

Türkiye ofisi, yeni Ülke Müdürümüz Bora Koçyiğit liderliğinde yola devam ediyor olacak. Başta Can Gürel ve tüm ekibimiz Bora’yı mükemmel oyuncu güvenini inşa etmeye devam etmesi için destekleyecek.

Türkiye hala sorumlu olduğum ülkelerden biri olacağı için, çok uzakta olmayacağım.

Mükemmel oyuncu deneyimleri sunma misyonumuz tüm hızıyla devam ediyor!

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.