DİĞER HABERLERFİRMALAR VE OYUNLAR

Sinematografik Mobil Oyun Recontact Serisi Recontact:Londra ile Devam Ediyor

Recontact ekibi, ilk uluslararası projesi olan Recontact:Londra ile mobil oyun dünyasına geri dönüyor. 

Geçtiğimiz yıllarda Recontact:Istanbul ve Recontact:Istanbul Eyes of Sky oyunlarıyla ülkemizde ve yurtdışında ödüller alan Recontact ekibi, ilk uluslararası projesi olan Recontact:Londra ile mobil oyun dünyasına geri dönüyor.

Daha önce App Store’da yılın oyunu seçilen ve Fikret Kuşkan gibi değerli sinema sanatçılarını bir mobil oyun dünyasına taşıyan ekip, Recontact:Londra’ın başrolü için Game of Thrones dizisinde Whitewalker karakterini canlandıran Ross Mullan’ı tercih etti. GoT izleyicisi olmayanlar için Mullan’ın Doctor Who ve Clash of Titans gibi projelerde de adından söz ettirdiğini belirtelim.

Bu arada geliştirici ekibin Recontact:Londra için tüm oyun mekaniklerini yeniden ele alarak büyük değişiklikler yaptığını söylemekte fayda var. Örneğin Recontact:Londra’da oyuncular artık bir oyun karakterini canlandırmak yerine kendilerini oynayabiliyorlar.

Senaryoda oyuncular Londra’nın siber suçlarla mücadele ekibinin lideri olarak konumlanırken, video bulmacalar ve hiç bitmeyen bir hikaye akışıyla karşılaşıyorlar.

Olay yeri inceleme sahnelerinde AR teknolojisi kullanılıyor

CCTV kameralarında şüphelileri bulmaya çalışan bir gizli obje bulma oyunu olarak konumlanan Recontact:Londra bunun yanı sıra oyunculara yepyeni 5 farklı video tabanlı bulmacalar sunuyor. Oyunda AR teknolojisi kullanılarak olay yeri inceleme sahnelerine de ayrı bir soluk getirildiğini söyleyelim.

Eray Dinç Yönetmen Koltuğunda

Oyunun tasarımını, senaryosunu ve yönetmenliğini Eray Dinç üstlenirken, yapımcı koltuğunda ise Oyunder Yönetim Kurulu üyelerinden aynı zamanda Women in Games Türkiye Kurucu Başkanı Simay Dinç’i görüyoruz. Geliştirici ekibin başında ise Can Aksoy bulunuyor.

Oynanabilir Sanatlar

Ekibin şimdiye kadar elde ettiği başarıyı Oynanabilir Sanatlar mottosuna borçlu olduğunu söyleyebiliriz. Zira Recontact ekibi, sinema filmlerini çoktan seçmeli hikaye yönlendirmeler üzerine değil doğrudan oyun dinamikleri olan video ve sinematiklerin üzerine kuruyor. Özgün içeriklerle mobil oyun sektöründe adından söz ettiren Recontact’in yine iddialı bir oyun ile sevenlerinin karşısına çıktığını söylemek mümkün.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.