DİĞER HABERLERFİRMALAR VE OYUNLAR

Peak, Japonya’da Birinciliğe “Koniçiva*” Dedi

İstanbul merkezli teknoloji şirketi Peak ’in geliştirdiği Toon Blast, dünyanın en büyük üçüncü mobil uygulama pazarı Japonya’nın en çok indirilen oyunu oldu.

Mobil uygulama pazarının dünyadaki en büyük oyuncuları arasında bulunan Peak, büyüklüğü 100 milyar doları aşan pazardaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Şirketin imzasını taşıyan mobil oyunlardan Toon Blast, Amerika ve Avrupa’dan sonra şimdi de Japonya’da en çok indirilen oyunlar sıralamasında birinciliğe yükseldi.

Japonya’nın Çin ve ABD’nin ardından dünyanın en büyük üçüncü mobil uygulama pazarı konumunda bulunduğunu söyleyen Peak Strateji Direktörü Ömer İnönü, Peak’in mobil uygulamalardan en çok gelir elde eden şirketler sıralamasında dünyada 26’ncı sırada yer aldığını anımsattı.

Toon Blast pek çok yönden firmanın diğer oyunlarından biri olan Toy Blast ile benzer dinamiklere sahip. Sevimli ve bol renkli grafikler, kolay oynanış, başarılı level tasarımı ile bir kaç dakikalığına elinize aldığınız oyun sizi saatlerce kendisine hapsedebiliyor.

Toon Blast oyununa Android platformu için Google Play üzerinden, iOS platformu içinse AppStore üzerinden erişebilirsiniz. Ücretsiz olan oyun gelir modeli olarak uygulama içi reklamlar ve satın almaları kullanıyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.