FİRMALAR VE OYUNLAR

Peak Games Ryan Reynold’s ile Oyunculara ulaşacak

RYAN REYNOLD TOON BLAST OYNUYOR PEAK GAMES BÜYÜYOR

Peak Games oyunu Toon Blast’ın reklamlarında Ryan Reynold’s ile birlikte çalıştı.

Amerika Birleşik devletleri pazarının en fazla gelir elde eden Top 10 oyunu arasında yer alan Toon Blast ile dünya gündeminde uzun süre yerini koruyordu. Bazı oyunların Zynga’ya satışının ardınan Şirket yeni bir büyüme trendine girdi.

Ödüllü yönetmen Tom Kuntz tarafından yönettilen reklamlar, Toon Blast oyununu konu alan 9 film’lik bir seri olacak.

PEAK GAMES STRATEJİSİ GÜNCELLENİYOR

Peak Games Strateji Direktörü Ömer İnönü, yayınlanan reklam filmlerinin dijital platformlardaki yürütülen performans pazarlama çalışmaları ayağında bir ilk olduğunu söyledi.

İnönü’nün verdiği bilgilere göre;

– Dijital oyunlara yönelik reklamcılık tarihinde ilk kez, hedef kitlenin tepkileri sonucu gelişen, her adımı derin analitik bilgiler ile ölçümlendirilebilen bir marka/ünlü isim ortaklığı gerçekleştirildi. Her kampanyanın başlamasını takip eden 24 saat içinde, Peak Games videoların etkisini tam olarak ölçebilme, hedef kitlenin beğenisine göre reklamları geliştirerek doğru videoyu doğru kitle ile eşleştirme şansına sahip olacak.

Şirket 80 Milyondan fazla indirme alan Toon Blast ile zaten ciddi bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başarmıştı. Toy Blast ise 120 milyondan fazla indirme alarak bu alanda ciddi bir başarıya imza atmıştı. Tüm dünyada yayına giren videolar Peak Games’in sosyal medya hesapları ve performans pazarlama kanallarından kullanıcılara ulaşacak. Verilen bilgilere göre şirketin gelecek yıl Dünya genelinde 400 milyon dolarlık bir pazarlama bütçesi var ve bu projelerin güçlenerek devam edeceğini beklemek abartılı bir tahmin olmayacak.

İlk video’yu izlemek için tıklayın.

EDİTÖRDEN

Oyunder olarak Peak Games ailesini tebrik ediyoruz. Benzersiz bir kurum kültürü oluşturabilen her şirketimiz, her geçen gün başarısına başarı katıyor. Bize de onların haberlerini, diğer geliştiricilerimizin gelişimine katkıda bulunmak adına paylaşmak düşüyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.