ETKİNLİKOYUNDER'DENYEREL ETKİNLİKLER

Oyunder’den “Oyun Sektörü Giriş Kiti” GAMEX’te

Oyunder'den "Oyun Sektörü Giriş Kiti" GAMEX'te
Oyunder'den "Oyun Sektörü Giriş Kiti" GAMEX'te
Oyunder’den “Oyun Sektörü Giriş Kiti” GAMEX’te

Bu yıl 4-7 Aralık tarihleri arasında Rönesans Fuarcılık tarafından Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında düzenlecek olan 2014 GAMEX Dijital Oyun fuarında yeni bir etkinlik gerçekleşecek. Türkiye’nin ilk “oyun” derneği OYUNDER, oyun sektörü ile tanışmak isteyen gençlere yönelik bir toplantılar dizisi düzenleyeceğini duyurdu.

5-6 Aralık tarihleri arasından gerçekleşecek bu etkinliklerde oyun üretmek isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyen kişilerle oyun profesyonelleri bir araya geliyor.

Etkinliğin 5 Aralık’taki ilk gününde profesyoneller kendi alanlarında tecrübelerini paylaşıyor ve katılımcıların sorularını yanıtlıyor. “Türkiye’de kimler oyun yapıyor?”, “Bu işin okulu var mı?”, “Yapacağım oyunu kim oynayacak?”, “Oyunumdan nasıl para kazanacağım?” gibi pek çok sorunun yanıt bulacağı bu sunumlar gün boyu sürecek.

Ekinliğin 6 Aralık’taki ikinci gününde ise Game Developers Turkey ekibinin yarım günlük bir “Oyun Prototipleme Atölyesi” etkinliği olacak. Katılımcılar hiçbir ön bilgiye ya da tecrübeye gerek duymadan bu atölyede fiziksel oyun prototipleri tasarlayacaklar.

Her iki etkinlik de sınırlı sayıda kontenjana sahip olduğundan, ayrıntılı bilgi ve kayıt önümüzdeki günlerde Oyunder.org ve GameXNow.com sitelerin üzerinden duyurulacak.

“Oyun” konusuna oyuncu perspektifi dışına çıkan bir aşamaya geçmek isteyen herkesi bu etkinliklere davet ediyoruz.

Oyunder’den “Oyun Sektörü Giriş Kiti” GAMEX’te” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.