HAFTALIK BÜLTEN

Oyunder Haftalık Bülteni (30 Kasım 2016)

Oyunder Haftalık Bülten

Türk Oyun Sektörünün nabzını tutan Oyunder Haftalık Bülteni’nin 115’inci sayısına hoşgeldiniz. Bu bülten gönüllüler tarafından hazırlanmaktadır, atlanılan haberleri ya da burada yer almasını istediğiniz içerikleri bize content@oyunder.org adresinden iletebilirsiniz.
Bültenin eski sayılarını görmek için tıklayınız.
Haftaya görüşmek üzere…

Oyunder Editor Ekibi;

Tansu Kendirli, Umut Kurt, Umut Arslan, Serkan Tomaç


gamex-2016-2

Oyunder GameX 2016 Oyun Fuarı Etkinlik Programını Duyurdu…

Oyunder tarafından düzenlemekte olan /G etkinlikler dizisinde sektör paydaşları, profesyonelleri, ileriye yönelik olarak bu sektörde yer almayı hedefleyenleri ve sektörel gelişmeler hakında daha fazla fikir sahibi olmak isteyenleri buluşturuyor.

GameX 2016 boyunca Oyunder tarafından düzenlecek panellerin hakkında bilgi almak ve katılmak için konu başlıklarına tıklayınız. Daha önce gerçekleşen /G etkinliklerinden bazılarını izleyebilmek için Oyunder Youtube kanalımızı ziyaret edebilir ve ücretsiz abone olabilirsiniz. Etkinliklerimiz ücretsizdir.

Oyun Sektörüne Girişimci Olarak Nasıl Girersiniz ? 

Streamer ve Youtuber Gözünden Oyun Sektörü

Kadınlar İçin Oyun Sektöründe Kariyer

“Indie” Bağımsız Oyun Geliştirme Süreci Nasıl İlerliyor?

Profesyonel Oyun Dünyası Ve Profesyonel Oyunculuk

Video (Dijital Oyunlar) Alanında Başarılı Bir İletişim Planı Nasıl Oluşturulur?

 

GameX 2016 fuarına giriş bileti almak için tıklayın. 

Not: Etkinlikler ücretsiz ancak fuar girişi ücretlidir.


Bağımsız Oyun Yapımcıları OYUNDER Desteği İle GameX 2016’da!

Oyunder GameX 2016′ da bağımsız oyun yapımcılarını ağırlıyor.
Oyunder’in bu yılki standında Phoenix Game and Publisher StudioKırmızı Nokta ProductionNitrid Games, Softanya Games, gibi ekiplerin yanı sıra Don’t Die oyunu ile adını duyuran Mert Zehir yer alacak.

GameX 2016 Hakkında Bilgi Almak İçin : http://www.gamex.com.tr/


Aslan Vadiye İniyor!

Galatasaray, League of Legends takımıyla E-spor (Elektronik Oyun Sporları) arenasına girdi. Kurulduğu ilk günden bu yana başarılı bir performans sergileyen Victorious Ace’in isim değişikliği Riot Games tarafından onaylanarak, takımın Galatasaray adıyla League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi’nde yer alması resmiyet kazandı. Detaylar İçin Tıklayınız…


Sanal Gerçeklik Cadde Mağazalarının Yerini Alabilir…

Uzmanların yapmış olduğu açıklamaya göre 2050 yılına kadar sanal gerçeklik teknolojisi insanlara oturduğu yerden kalkmadan yapay zeka ile beraber alışveriş yapma imkanı sunacak. Detaylar için buraya tıklayın. 


Sanal Gerçeklik Nedir ? (Sokak Röportajı)

Turkgamer kanalının  sanal gerçeklik’e (VR) olan ilgisi zaten biliniyor. Bu güne kadar sanal gerçekliğin hemen her yönüyle ilgili soruları  işin uzmanlarına soran Turkgamer bu sefer sokağın sesine kulak vermiş. İşte sanal gerçeklik nedir sokak röportajı… Detaylar için buraya tıklayın. 


CS:GO’da Alınan Dünya Şampiyonluğu Neden Bu Kadar Önemli?

9 Ekim 2016 akşamı alınan CS:GO şampiyonluğu bizim neslin oyuncuları için sadece bir şampiyonluktan ibaret değildi asla, aksine koca bir nesil oyuncunun “kendini gerçekleştirmesi”ydi. Detaylar için buraya tıklayın. 


Özel Başlıklar


Dünyada Olan Etkinlikler


Haber Turu


E-Spor Turu

Geliştiricilerimiz Basında

Merlin’in Kazanı Türk Oyunu Imprisoned Light’ı Sizin İçin Oynadı! – İşte İlk İzlenim…

Daha önce de eşsiz tasarımlara sahip olan Mechagore ile karşımıza çıkmış olan Türk oyun firması Imaginite Games’in yeni oyunu Imprisoned Light’ı Merlin’in Kazanı sizler için oynadı… Detaylar için tıklayın.

Steam üzerinde 2 TL ‘ye satılan oyunu satın almak için buraya tıklayınız…


Türk geliştiriciden kişiselleştirilebilir akıllı oyuncak platformu: Toyji

İTÜ Çekirdek‘ten yeşeren “Tabtoy” projesi “Toyji” markası adı altında, Kickstarter kitlesel fonlama kampanyası ile yurt dışına açılıyor.Dünyanın ilk akıllı oyuncak pad’i olma özelliğini taşıyan ürün, ailelerin ve günümüzün en büyük problemi olan sık tablet kullanımı ve alışkanlığını, aynı zamanda sık kullanım sonucu çocuk gelişimde rastlanan ince motor becerileri, odaklanma gibi sorunları çözmeyi amaçlıyor. Detaylar için tıklayın.

Toyji ‘nin Kickstarter linkine buradan ulaşabilirsiniz.


Codemodeon Yeni Oyunu Header Goal VR’ı Yayımlamaya Hazırlanıyor…

Bir çok yeni nesil teknolojiyle interaktif tecrübeler sunan Codemodeon, yeni oyunu ‘’Header Goal VR’’ ı piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Sanal gerçeklik (VR: Virtual reality) oyunu olan Header Goal VR’da kullanıcılara, simülasyon dinamiklerine sahip, fizik tabanlı bir aksiyon tecrübesi sunuluyor. Detaylar için tıklayınız…

Oyunun videosunu buradan izleyebilirsiniz…


Türk geliştiricilerden kaykay oyunu denemesi…

İki üniversite öğrencisinin 10 aylık bir çalışması sonrasında ortaya çıkan kaykay oyunu Skate & Strike, beklentileri karşılayan grafikleri ile eğlenceli saatler sunmayı vadediyor. Detaylar için tıklayınız…

Google Play linki için tıklayınız

App Store linki için tıklayınız

 


Türk Geliştiricilerden Yeni Bir Oyun: Showgun: Adventure

Son dönemde mobil dünyada şansını denemek isteyen yerli geliştiricilerin sayısı hızla artıyor. Dağ Bilişim tarafından indirmeye sunulan Showgun: Adventure, bunlardan birisi. Detaylar için tıklayınız…

Google Play linki için tıklayınız


Tüm sektör haberleri için; content@oyunder.org

Oyunder Haftalık Bülteni sektör ve yerel üreticilerle ilgili tüm haberlerinizi bekliyor. Gönüllüler tarafından hazırlanan bültenimiz için atlanılan tüm haber ve gelişmeleri bize content@oyunder.orgadresinden iletebilirsiniz.


Oyunder'in Hikayesi

Oyunder’in Hikayesi

Oyunder’in Hikayesi

OYUNDER’in 3 yıllık yolculuğunu sizler için görselleştirdik. Bu görselleştirmeye buradan ulaşabilirsiniz.


WOMEN in GAMES

OYUNDER bünyesinde kurulan Women in Games grubu, Türkiye’nin başarılı oyun şirketlerinin kadın profesyonellerini ve bu sektörde yer almayı hedefleyen kadın girişimcileri biraraya getiriyor.


jobs.gamedevturkey.com

Game Developers @Turkey sitesinde bir iş ilanları panosu olduğunu biliyor muydunuz?


Oyunder Etkinlik Takvimi

Oyunder etkinlik takvimi ile oyun geliştiricileri ilgilendiren yurtiçi ve yurtdışı etkinlikleri takip edebilirsiniz. Tüm etkinlik takvimi için tıklayınız.


Arkadaşlarınız da üye mi?

Türk oyun sektörünün nabzını tutan “Oyunder Haftalık Bülteni”ne üye olması gerektiğini düşündüğünüz bir arkadaşınız varsa bu linki onunla paylaşabilirsiniz.


Veritabanımıza kaydolun

Sizi daha yakından tanımamız, özel etkinliklerimiz, eğitim ve fırsatlarımızdan yararlanabilmek için bize ekibiniz ve projeleriniz hakkınızda bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.