HAFTALIK BÜLTEN

Oyunder Haftalık Bülteni (27 Ekim 2016)

Oyunder Haftalık Bülten

Türk Oyun Sektörünün nabzını tutan Oyunder Haftalık Bülteni’nin 110’uncu sayısına hoşgeldiniz. Bu bülten gönüllüler tarafından hazırlanmaktadır, atlanılan haberleri ya da burada yer almasını istediğiniz içerikleri bize content@oyunder.org adresinden iletebilirsiniz.
Bültenin eski sayılarını görmek için tıklayınız.
Haftaya görüşmek üzere…

Oyunder Editor Ekibi;

Tansu Kendirli, Umut Kurt, Umut Arslan, Serkan Tomaç


Oyunder Kariyer Günleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Geçtiğimiz hafta Üsküdar Üniversitesi, ODTÜ ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Oyunder olarak düzenlemiş olduğumuz Büyük Üniversite Turu Oyunder Kariyer Günleri Paneli bu haftada tüm hızıyla devam ediyor.
  • 25 Ekim günü Koç Üniversitesi’nde ,
  • 26 Ekim’de Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nde,
  • 27 Ekim’de Işık Üniversitesi’nde,
  • 31 Ekim’de ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde.

Gösterge Bilim Sanat Akademisi Dijital Oyun Geliştirme Eğitimi

Türkiye’nin ilk XBOX oyununu yayınlayan Nowhere Studios ve GBSA, dijital oyun geliştirme programını birlikte açıyor. Sizler de kendi oyunlarınızı yapmak ve oyun sektöründe ilerlemek istiyorsanız bu programı sakın kaçırmayın! Başvuru için tıklayın.


Türkiye’deki Mobil Kullanıcıların %28’i Mobil Oyun Oynuyor (İngilizce Haber)

WeAreSocial’ın 2016 verilerine göre Türkiye’deki mobil kullanıcıların %28’i mobilde oyun oynuyor. Detaylar için tıklayın.


Türkiye’deki Fenomenlerin Hesapları Çalındı

Türkiye’de yüz binlerce kişinin takip ettiği fenomenlerin Instagram hesapları çalındı. İnanılmaz bir yöntemle çalınan hesapları, Facebook bile kurtaramıyor. Detaylar için tıklayın.


Avrupa’nın en büyük Sanal Gerçeklik (VR) stüdyosu İstanbul’da büyüyecek

İstanbul’u mesken tutan 3 VR (Sanal Gerçeklik) yapımcısı ve uzmanı Sami Hamid, Tobias Barvik ve Børge Bjelland İstanbul Glitch Stüdyosu’nun kuruluşunu duyuruldu. Avrupa’nın en büyük Sanal Gerçeklik (VR) stüdyosu olarak açılışı yapılan Glitch, Türkiye’yi Avrupa VR pazarı yarışına dahil etmeyi amaçlıyor. Kuruculardan Sami Hamid Türkiye’nin sadece bünyesinde bulunan muazzam yetenekleri değil, aynı zamanda da yeni yetenekleri destekleyip geliştirme konusundaki kararlılığı ile, Avrupa’nın gelecekteki VR merkezi olacağına inandığını ifade etti. Stüdyo hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

SuperMassive ve HWAGaming Taiwan Excellence Gaming Cup’da Karşı Karşıya Geliyor

Türkiye oyun tarihine damga vuran iki büyük takım, Taiwan Excellence Gaming Cup’ta karşı karşıya geliyor. Taiwan Excellence Gaming Cup 13 Kasım Cuma günü Bostancı Gösteri Merkezi’nde.


Zlatan İbrahimovic Oyun Sektörüne Giriyor

Dünyanın en başarılı futbolcularından birisi olarak gösterilen Zlatan İbrahimovic, oyun sektörüne giriş yapmaya karar verdi. Değişik kişiliği ile tanıdığımız İbo, ISBIT Games firması ile anlaşmaya vardı. Detaylar için tıklayın.


Dünyada Olan Etkinlikler

Haber Turu

Geliştiricilerimiz Basında

Subway Scooters Free -Run Race

İstanbul’lu oyun geliştiricilerimizden Ciklet Games ‘in endless runner oyunu Subway Scooters rekora gidiyor. 50 milyon indirmeye yaklaşan oyunun Google Play Store’da  yükselişi devam ediyor. İndirmek için tıklayın. 


Yayınlanan Oyunlar


Tüm sektör haberleri için; content@oyunder.org

Oyunder Haftalık Bülteni sektör ve yerel üreticilerle ilgili tüm haberlerinizi bekliyor. Gönüllüler tarafından hazırlanan bültenimiz için atlanılan tüm haber ve gelişmeleri bize content@oyunder.org adresinden iletebilirsiniz.


Oyunder'in Hikayesi

Oyunder’in Hikayesi

Oyunder’in Hikayesi

OYUNDER’in 3 yıllık yolculuğunu sizler için görselleştirdik. Bu görselleştirmeye buradan ulaşabilirsiniz.


WOMEN in GAMES

OYUNDER bünyesinde kurulan Women in Games grubu, Türkiye’nin başarılı oyun şirketlerinin kadın profesyonellerini ve bu sektörde yer almayı hedefleyen kadın girişimcileri biraraya getiriyor.


jobs.gamedevturkey.com

Game Developers @Turkey sitesinde bir iş ilanları panosu olduğunu biliyor muydunuz?


Oyunder Etkinlik Takvimi

Oyunder etkinlik takvimi ile oyun geliştiricileri ilgilendiren yurtiçi ve yurtdışı etkinlikleri takip edebilirsiniz. Tüm etkinlik takvimi için tıklayınız.


Arkadaşlarınız da üye mi?

Türk oyun sektörünün nabzını tutan “Oyunder Haftalık Bülteni”ne üye olması gerektiğini düşündüğünüz bir arkadaşınız varsa bu linki onunla paylaşabilirsiniz.


Veritabanımıza kaydolun

Sizi daha yakından tanımamız, özel etkinliklerimiz, eğitim ve fırsatlarımızdan yararlanabilmek için bize ekibiniz ve projeleriniz hakkınızda bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.