Oyunder Haftalık Bülten

Oyunder Haftalık Bülteni (18 Ocak 2017)

Türk Oyun Sektörünün nabzını tutan Oyunder Haftalık Bülteni’nin 121′ inci sayısına hoşgeldiniz. Bu bülten gönüllüler tarafından hazırlanmaktadır, atlanılan haberleri ya da burada yer almasını istediğiniz içerikleri bize content@oyunder.org adresinden iletebilirsiniz.
Bültenin eski sayılarını görmek için tıklayınız.
Haftaya görüşmek üzere…

Oyunder Editor Ekibi

Tansu Kendirli, Umut Kurt,Volkan Sel


Bilimi Oyun ve Sanatla Buluşturana Destek

TÜBİTAK, öğrencilerde ve toplumda bilimsel konulara ilişkin olumlu tutum geliştirilmesine yönelik her türlü etkileşimli uygulamayı teşvik edecek.Detaylar için tıklayınız.


Star Wars: Force Arena Mobil Oyunu Yayınlandı

Yeni filmleriyle tekrar sevenleriyle buluşan Star Wars serisinin oyunları da büyük ilgi çekiyor. Hal böyle olunca mobil platformlara da yeni bir oyunun gelmesi kaçınılmazdı.

Kasım 2016’da duyurulup ön kayıt süreci başlatılan, Netmarble ve Lucasfilm’in işbirliğiyle geliştirilen Star Wars: Force Arena mobil oyunu 13 Ocak’ta 154 ülkede resmi olarak çıkışını gerçekleştirdi. Haberin devamı için tıklayınız…


CES 2017: Toyji ön inceleme

Okul öncesi çocuklar için geliştirdiği akıllı oyuncak ve eğitici oyun platformu Toyji’yi CEO’su Cem Nahit Köne’den dinliyoruz. Haberin devamı için tıklayınız…


Oyunder ‘in çalışma kurullarından Women In Games  “Kadınlar Oyun Sektörünü Nasıl Değiştiriyorlar” konulu panel ile GIST 2017 ‘de…

4 Şubat saat 18:00 ‘da düzenlenecek panelin moderatörlüğünü Oyunder Yönetim Kurulu Üyesi ve Women In Games Türkiye Kurucusu Simay Dinç üstlenecek. Haberin devamı için tıklayınız…   


Gram Games  4.  “2 Tons Meeting” Yaklaşıyor!

1 Şubat Çarşamba günü, 18:00 – 20:00 saatleri arasında, Gram Games İstanbul ofisinde, 2Tons Buluşması’larının 4.’sü gerçekleştirilecek. Haberin devamı için tıklayınız…   2 Tons hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız…

E-Spor Turu

Geliştiricilerimizden

linq 19 Ocak günü Appstore ‘da yerini alıyor…

linq, 19 ocak perşembe günü AppStore’da yerini alıyor.

Online Kafa Topu 18 Milyon’da!

Türkiye’nin gururu online popüler futbol mobil oyunu Online Kafa Topu 18 milyon indirilmeye ulaştı. Sürekli yaptığı güncellemeler ile oyunu güncellenmiş tutan firma bu başarısından çok mutlu.(Detaylar için tıklayın.)

gamebra.in Ödül İçin Indie Prize Yolunda!

Ülkemizin gurur kaynaklarından olan yerli geliştirici gamebra.in firması Berlin’de, bağımsız geliştiricilerin yarıştığı Indie Prize yarışmasına, son oyunu VOI ile katılıyor! (Detaylar için tıklayın.)


HOOP 1 Milyon Kez İndirildi!

Yerli geliştiricilerimizden PixelTurtle’ın mobil basketbol atış oyunu hakkında siz okuyucularımıza daha önce bilgi vermiştik. Sade grafikleriyle farklı bir basket atış deneyimi yaşatan oyun büyük bir başarıyla imza atarak 1 milyon indirilmeyi geçti! (Detaylar için tıklayın.)

Türk Yapımı Oyun, Korku Hastanesi Steam’de…

Dünya pazarına açılmayı hedefleyen tamamen Türk yapımı Korku Hastanesi, Steam Greenlight oylamasını geçerek satışa sunuldu… Oyunu GIST 2017 ‘de Indie ekiplere ayrılan alanda test edebilir, yapımcıları ile tanışabilirsiniz… Oyunun steam sayfasına ulaşmak için tıklayınız…

Tüm sektör haberleri için; content@oyunder.org

Oyunder Haftalık Bülteni sektör ve yerel üreticilerle ilgili tüm haberlerinizi bekliyor. Gönüllüler tarafından hazırlanan bültenimiz için atlanılan tüm haber ve gelişmeleri bize content@oyunder.orgadresinden iletebilirsiniz.


Oyunder'in Hikayesi

Oyunder’in Hikayesi

Oyunder’in Hikayesi

OYUNDER’in 3 yıllık yolculuğunu sizler için görselleştirdik. Bu görselleştirmeye buradan ulaşabilirsiniz.


WOMEN in GAMES

OYUNDER bünyesinde kurulan Women in Games grubu, Türkiye’nin başarılı oyun şirketlerinin kadın profesyonellerini ve bu sektörde yer almayı hedefleyen kadın girişimcileri biraraya getiriyor.


jobs.gamedevturkey.com

Game Developers @Turkey sitesinde bir iş ilanları panosu olduğunu biliyor muydunuz?


Oyunder Etkinlik Takvimi

Oyunder etkinlik takvimi ile oyun geliştiricileri ilgilendiren yurtiçi ve yurtdışı etkinlikleri takip edebilirsiniz. Tüm etkinlik takvimi için tıklayınız.


Arkadaşlarınız da üye mi?

Türk oyun sektörünün nabzını tutan “Oyunder Haftalık Bülteni”ne üye olması gerektiğini düşündüğünüz bir arkadaşınız varsa bu linki onunla paylaşabilirsiniz.


Veritabanımıza kaydolun

Sizi daha yakından tanımamız, özel etkinliklerimiz, eğitim ve fırsatlarımızdan yararlanabilmek için bize ekibiniz ve projeleriniz hakkınızda bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.