Oyunder Haftalık Bülten

Oyunder Haftalık Bülteni (11 Ocak 2017)

Türk Oyun Sektörünün nabzını tutan Oyunder Haftalık Bülteni’nin 120′ nci sayısına hoşgeldiniz. Bu bülten gönüllüler tarafından hazırlanmaktadır, atlanılan haberleri ya da burada yer almasını istediğiniz içerikleri bize content@oyunder.org adresinden iletebilirsiniz.
Bültenin eski sayılarını görmek için tıklayınız.
Haftaya görüşmek üzere…
Oyunder Editor Ekibi

Tansu Kendirli, Umut Kurt,Volkan Sel


Lego Çocuklara Kod Yazmayı Öğretecek

Dünyanın en büyük oyuncak üreticilerinden Lego, Boost platformu sayesinde çocuklara kod yazmayı öğretecek. Detaylar için tıklayınız.


Oyun geliştiricilerin maratonu başlıyor. Global Game Jam 20 – 22 Ocak 2017 ‘de Eş Zamanlı Ol… arak Tüm Dünya ‘da Gerçekleşecek…

Global Game Jam, her yıl Ocak ayının son haftasında gerçekleşen, dünyanın en büyük oyun geliştirme maratonudur. International Game Developers Association (IGDA) tarafından 2009 yılında başlatılan bu etkinliğe oyun yapımı ile ilgilenen herkes katılabilir.  Global Game Jam, oyun tasarımı ve geliştirme süreçlerine dair yeni deneyimler sunmak ve oyun endüstrisindeki işbirliğini güçlendirmek adına önemli bir motivasyon kaynağıdır. Bir yarışma olmayan Global Game Jam ’de amaç, verilen tema ile 48 saat içinde bir oyun geliştirmektir.  Bu doğrultuda bir ekip ekip kurarak, verilen hedefe ulaşmak için kısıtlı zaman da takım halinde oyun geliştirmenin hazzını yaşamak ve yeni deneyimler elde etmek katılımcılar için en büyük ödül olacaktır.  Global Game Jam hakkında detaylı bilgi için tıklayınız…

Global Game Jam 2017 Türkiye ‘de Hangi Lokasyonlarda Gerçekleşecek Öğrenmek İçin Tıklayınız…


PlayStation Türkiye, oyun fuarı GIST’te oyun severlerle buluşuyor.

Sony, bu yıl ikincisi İstanbul Kongre Merkezi‘nde düzenlenecek olan GIST (Gaming İstanbul) oyun fuarına katılıyor. 2-5 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda Sony, oyun severlere PlayStationVR sistemini, en yeni oyunlarını ve son teknolojilerini tanıtacak. Haberin devamı için tıklayınız…


 

İmdat, çocuğum bir oyuncu: Tatil dönemlerinde doğru dengeyi kurun…

Okul tatillerinde ebeveynler çoğunlukla çocuklarını nasıl oyalayacağını düşünür. Dijital dünyamızda bunun yanıtı nettir: Teknoloji. Konsol ya da kişisel bilgisayarda oyun oynamak birçok çocuk için popüler bir eğlence. Okul, etüt saatleri, ödevler ve ders dışı faaliyetlerde kalan zaman diliminde, oyunlar hem can sıkıntısı çeken çocukların hem de anne babaların imdadına yetişiyor. Haberin devamı için tıklayınız…

Dünyada Olan Etkinlikler

Özel Başlıklar

E-Spor Turu


Geliştiricilerimiz Basında

Yerli oyun Vovu 1 milyon indirme sayısına ulaştı

Foxenon Games tarafından yerli olarak geliştirilen ve özgün bir oynanış mantığına dayanan Vovu, Google Play uygulama mağazasında bir milyon indirme rakamına ulaştı.(Detaylar için tıklayın.)


Çocuklar İçin Fark Bulmaca…

Yerli geliştirici Beyazay imzalı çocuk oyunu 10 Fark Bulmaca oyunu Google Play’de. 50 bölümden oluşan bulmaca oyunu çocuklar için odaklanma özelliklerini arttırabilecek ve yetişkenlere ufak bir nostalji yaptıracak bir oyun. (Detaylar için tıklayın.)


Cube Jumping

Türk geliştirici Ali Özer tarafından yayımlanan ve oynayış türüyle oldukça basit olan Cube Jumping, sizi çıldırtacak düzeyde zorluyor. (Detaylar için tıklayın.)


Kısa Bir Kabus

Yerli geliştirici Aslan Game Studios’un kabus temalı yeni korku oyunu Android ve iOS marketlerde yerini aldı. (Detaylar için tıklayın.)


Tüm sektör haberleri için; content@oyunder.org

Oyunder Haftalık Bülteni sektör ve yerel üreticilerle ilgili tüm haberlerinizi bekliyor. Gönüllüler tarafından hazırlanan bültenimiz için atlanılan tüm haber ve gelişmeleri bize content@oyunder.orgadresinden iletebilirsiniz.


Oyunder'in Hikayesi

Oyunder’in Hikayesi

Oyunder’in Hikayesi

OYUNDER’in 3 yıllık yolculuğunu sizler için görselleştirdik. Bu görselleştirmeye buradan ulaşabilirsiniz.


WOMEN in GAMES

OYUNDER bünyesinde kurulan Women in Games grubu, Türkiye’nin başarılı oyun şirketlerinin kadın profesyonellerini ve bu sektörde yer almayı hedefleyen kadın girişimcileri biraraya getiriyor.


jobs.gamedevturkey.com

Game Developers @Turkey sitesinde bir iş ilanları panosu olduğunu biliyor muydunuz?


Oyunder Etkinlik Takvimi

Oyunder etkinlik takvimi ile oyun geliştiricileri ilgilendiren yurtiçi ve yurtdışı etkinlikleri takip edebilirsiniz. Tüm etkinlik takvimi için tıklayınız.


Arkadaşlarınız da üye mi?

Türk oyun sektörünün nabzını tutan “Oyunder Haftalık Bülteni”ne üye olması gerektiğini düşündüğünüz bir arkadaşınız varsa bu linki onunla paylaşabilirsiniz.


Veritabanımıza kaydolun

Sizi daha yakından tanımamız, özel etkinliklerimiz, eğitim ve fırsatlarımızdan yararlanabilmek için bize ekibiniz ve projeleriniz hakkınızda bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.