HAFTALIK BÜLTEN

Oyunder Haftalık Bülteni (11 Kasım 2016)

Oyunder Haftalık Bülten
Türk Oyun Sektörünün nabzını tutan Oyunder Haftalık Bülteni’nin 112’inci sayısına hoşgeldiniz. Bu bülten gönüllüler tarafından hazırlanmaktadır, atlanılan haberleri ya da burada yer almasını istediğiniz içerikleri bize content@oyunder.org adresinden iletebilirsiniz.
Bültenin eski sayılarını görmek için tıklayınız.
Haftaya görüşmek üzere…

Oyunder Editor Ekibi;Tansu Kendirli, Umut Kurt, Umut Arslan, Serkan Tomaç


Türkiye’de İkinci Kez Düzenlenecek Olan Taiwan Excellence Gaming Cup’ta Hazırlıklar Bitti…

Taiwan Excellence Gaming Cup, düzenlenen etkinliklerle yarışma olmanın ötesine geçti. Türkiye genelinde 20’den fazla üniversitede düzenlenen panellerle gençlere oyun sektöründeki kariyer fırsatları anlatıldı. Oyun Tasarımcıları, Geliştiricileri, Yapım ve Yayıncıları Derneği (OYUNDER) işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikle üniversite öğrencileri oyun sektörü ve bu sektördeki iş olanakları konusunda bilgilendirildi. Detaylar için tıklayın. 

 

Oyunder Yönetim Kurulu Üyesi Simay Dinç: “Türkiye Oyunculuktan Üreticiliğe Geçmeli

Oyun Tasarımcıları, Geliştiricileri, Yapım ve Yayıncılar Derneği (OYUNDER) Yönetim Kurulu Üyesi ve Women In Games Türkiye’nin kurucusu Simay Dinç, oyun endüstrisinin dünyada 111 milyar doları aşkın bir payı elinde bulundurduğunu ancak Türkiye’nin buradan çok az pay aldığını belirtti…Detaylar için tıklayın.


Rekabet Kurulu Tüketici Elektroniği Soruşturmasında Teknosa’ya 18 Milyon TL Ceza Verdi.

İdari para cezasına çarptırılmasına karar verilen Teknosa tarafından bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre Kurul, Teknosa‘ya 18 milyon 26 bin TL’lik idari para cezası verdi. Detaylar için tıklayın.


Türkiye’nin En Büyük Oyun Fuarı GameX 2016 için Geri Sayım Başladı…

Türkiye’nin en fazla ziyaretçi alan dijital oyun fuarı GameX, geçtiğimiz yıl özellikle tanınmış oyun yayıncılarının ve YouTuberların da katılımıyla oldukça büyük bir kitleye ulaşmış; hatta katılımcılar arasında yoğunluktan dolayı zaman zaman izdiham yaşanmıştı.GameX fuarının bu yıl da düzenleneceği tarih belli oldu. Uluslararası dijital oyun fuarı GameX, bu yıl 1 – 4 Aralık 2016 tarihlerinde İstanbul’da bulunan Lütfi Kırdar Uluslarası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek. Detaylar için tıklayın.


Gram Games’ten Oyun Sektöründeki Kadın Çalışan Sayısını Artırmaya Yönelik Yeni Proje: The 22% Project

Geleneksel şirket yapısı ve hiyerarşisinden bağımsız özgün bir kurum kültürü oluşturan Gram Games’in, kadın çalışanları desteklediği yeni projesinin eğitimleri 9 Aralık 2016 Cuma günü, Gram Games ofisinde gerçekleşecek.  Detaylar için tıklayın.


Özel Başlıklar

Dünyada Olan Etkinlikler

Haber Turu

Geliştiricilerimiz Basında

Don’t Die GreenLight Oylamasını Geçti…

Yerli Oyun Geliştiricilerimizden Mert Zehir’in Hayatta Kalma Oyunu Don’t Die Steam GreenLight oylamasını geçti… Detaylar için tıklayın.


Super Samurai Kickstarter’da!

Oyun sektörünün duayenlerinden Mevlüt Dinç’in Super Samurai oyunu Kickstarter’da! Desteklerimiz onunla Detaylar için tıklayın.


Tüm sektör haberleri için; content@oyunder.org

Oyunder Haftalık Bülteni sektör ve yerel üreticilerle ilgili tüm haberlerinizi bekliyor. Gönüllüler tarafından hazırlanan bültenimiz için atlanılan tüm haber ve gelişmeleri bize content@oyunder.orgadresinden iletebilirsiniz.


Oyunder'in Hikayesi

Oyunder’in Hikayesi

Oyunder’in Hikayesi

OYUNDER’in 3 yıllık yolculuğunu sizler için görselleştirdik. Bu görselleştirmeye buradan ulaşabilirsiniz.


WOMEN in GAMES

OYUNDER bünyesinde kurulan Women in Games grubu, Türkiye’nin başarılı oyun şirketlerinin kadın profesyonellerini ve bu sektörde yer almayı hedefleyen kadın girişimcileri biraraya getiriyor.


jobs.gamedevturkey.com

Game Developers @Turkey sitesinde bir iş ilanları panosu olduğunu biliyor muydunuz?


Oyunder Etkinlik Takvimi

Oyunder etkinlik takvimi ile oyun geliştiricileri ilgilendiren yurtiçi ve yurtdışı etkinlikleri takip edebilirsiniz. Tüm etkinlik takvimi için tıklayınız.


Arkadaşlarınız da üye mi?

Türk oyun sektörünün nabzını tutan “Oyunder Haftalık Bülteni”ne üye olması gerektiğini düşündüğünüz bir arkadaşınız varsa bu linki onunla paylaşabilirsiniz.


Veritabanımıza kaydolun

Sizi daha yakından tanımamız, özel etkinliklerimiz, eğitim ve fırsatlarımızdan yararlanabilmek için bize ekibiniz ve projeleriniz hakkınızda bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.