YEREL ETKİNLİKLER

Erciyes Teknopark’ta, Dijital Oyun Dünyasının Kapılarını Araladık

Erciyes Teknopark’ta, dijital oyun dünyasının kapıları aralandı

oyunder1

Oyunder ve  Erciyes Teknopark Sera Kuluçka Merkezi’nin düzenlediği etkinlikle dijital oyun dünyasının kapıları aralandı. Oyunder ‘i temsilen başkanımız Tansu Kendirli Türkiye ve Dünya Oyun Sektörü ile ilgili gelişmeleri Kayseri’li girişimcilere ve iş adamlarına aktardı…

Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan 2015-2018 Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planı’na göre, oyun geliştirme faaliyetleri başta olmak üzere, sektörü desteklemek adına gerekli stratejiler belirlenmesi kararı alındı. Bu kapsamda yapılan çalışmalar sonucunda da son dönemde Türkiye’de oyun sektörü, yabancı yatırımcıların da ilgisini çekmeye başladı. Kendine has kuluçka modeli ile örnek gösterilen Erciyes Teknopark Sera Kuluçka Merkezi’de, bölgede yine bir ilke imza atılarak oyun sektörünün detaylı biçimde analiz edildiği etkinlikte konunun meraklılarını OYUNDER Başkanı Tansu Kendirli ile buluşturdu.

Erciyes Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Mahmut Doğan, “Tüm dünyada oldukça hızlı bir gelişim gösteren dijital oyun sektörü Türkiye’de de son yıllarda atağa geçmiş durumdadır. Ülkemizde her yıl yüzde 7 oranında büyüyen oyun sektörünün hızı dünya ile paralellik gösteriyor. 4-5 yıllık bir süreçte önemli bir hacme ulaşması beklenen dijital oyun sektöründe Türkiye’nin önemli bir aktör olabilmesi için desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Biz de Sera Kuluçka Merkezi’nde girişimci adayları için gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte oyun dünyasını keşfetmeleri adına ekip üyelerinin nasıl belirleneceği, bu sektöre nasıl başlanılacağı, başarı örnekleri ve sektörden paranın nasıl kazanılacağı başlıklarını irdeleyerek oyun sektörüne dikkat çekmeye çalıştık. 111 milyar doları bulan dijital oyun sektöründe ülkemizin de etkin bir oyuncu olabilmesi adına Erciyes Teknopark olarak bölgedeki çalışmalarımızı sürdürüyor olacağız” dedi.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.