YEREL ETKİNLİKLER

Mobge tarafından geliştrilen “Oddmar” yeni bir Türk Oyun Sektörü efsanesi olma yolunda

 Ekim Geliştirici Özgür Taşkın Oddmar’ı anlatıyor

Oddmar görseller
ODDMAR TASARIMLARI 1

“Hikaye bir Viking evreninde geçiyor ve Norse mitolojisini konu alıyor” tasarımcı yönetmen Ozgur Taşkın hikayeyi böyle çerçevelendiriyor.

“Bu oyunu geliştirilmesi sırasında Kuzey’in doğasını ve kültürünü anlamaya çalıştık ve bu bizi sanatsal açısından kendi bakışımıza uygun  bir kurguyu oluşturmaya yönlendirdi.”

Animasyonların bu çerçeveyi oluşturmaya çok yardımcı olduğu bir gerçek. Ekip bu güne kadar bir Türk oyun şirketi tarafından gerçekleştirilen en öneml işlerden birine imza atmışa benziyor.

Cult of Mac’in eseri konu alan bir haberi 19 Nisan 2018 tarihinde ele almıştı. Habere erişmek için buraya tıklayın

Oddmar görseller
ODDMAR TASARIMLARI 2

 

oddmar görseller
ODDMAR TASARIMLARI 3

Oddmar Neredeye bir Disney Animasyonu kalitesinde

Oddmar görseller
Oyundan bir görüntü

Bu sözler Cult of Mac’te yer alan yazıda Oyun hakkında yapılan yorumların içerisinde. Bir ekibin daha böyle güzel övgüler aldığını görmek bize gurur veriyor. Bu vesile ile marketplace yani App Store ve Play Store gibi yayıncılık platformlarının kaliteli içeriği öne çıkarmaya ne kadar hevesli ve istekli olduklarını aslında bir kez daha görmüş oluyoruz.

“Türk geliştiricilerin oyunları için daha özel çerçeveler ve anlatılar oluşturması kesinlikle çok değerli. Bunu sadece kendi kültürümüz ile değil bir çok başka kültürü kendi bakış açımızdan yeniden yorumlayarak da başarabiliriz.” bu sözler Oyunder Başkanı Tansu Kendirli’ye ait.

Mobge Yazılım Eskişehir de çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu aslında İstanbul, Ankara ve İzmir dışında son derece başarılı işler yapan tüm ekiplere cesaret ve inanç vermesi gereken bir durum.

MOBGE Oddmar Trailer’ı ile çok ses getirmişti

Son derece kaliteli bir anlatı ve güçlü bir görselliğe sahi olan Oddmar bunu aynı zamanda çok yüksek bir oynanabilirlik ile birleştirebiliyor. Bu genellikle görsellik üzerinde çok fazla durulan projelerde ıskalanabilen bir durum ve Oddmar ekibi bu sınavı başarı ile vermişti. Türk oyun geliştiricilerin ve oyuncuların ekibin yayınladığı ve oldukça iyi ses getiren Oddmar trailer’i youtube üzerinden izlemelerini öneririz.

Leo’s Fortune Oyununun Viking Follow-up’ı

Bir çoğunuz  Leo’s Fortune adlı oyunu hatırlarsınız. Biz her ne kadar bazı önemli farklılıklar görsek de böyle tarif edilmiş olması eser’in kendine özgülüğünü kesinlikle azaltmıyor. Özellikle oynanabilirlik konusunda Super Mario klasmanında bir kaliteye sahip olarak tarif edilmesi de çok değerli bir yorum daha aldıklarını bize gösteriyor. Apple Eylül ayında Oddmar’ı 2018 yılının “EDITORS CHOİCE” editörün seçimlerin biri olarak tanımladı. Bunu Oddmar ve geliştirici Mobge ekibine emeklerinin önemli karşılığı olarak görüyoruz. 4,8’lik rating ise emeklerin karşılığının Oyuncular tarafından zaten daha önceden verildiğini bize ispatlıyor. Oyunu henüz indirmemiş olanlar için iphone ve ipad üzerinden oynamak için bu linki kullanabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.