FİRMALAR VE OYUNLAR

Oddmar, Norse Mitolojisinin İçinden Geldi

oddmar-norse-mitolojisi-icinden-geliyor

Oddmar Çıkar Çıkmaz Zirveye Oynamaya Başladı

Son zamanlarda Türk oyun geliştiricilerinin elinden oldukça başarılı oyunlar çıkıyor. Mobge’nin başarılı mobil oyunu  Oddmar bunlardan bir tanesi. Şu an için sadece iOS platformu için yayınlana aksiyon-macera platform oyunu, bizleri Norse mitolojisinden esinlenerek dizayn edilmiş bir dünyaya götürüyor.

Arka planda çok sağlam bir hikaye barındıran oyunun ana karakteri yaşadığı köy halkı ile anlaşamayan Oddmar isimli bir Viking. Oyunun hikayesi bu Viking’in sıradan bir orman gezisi sırasında karşılaştığı orman perisi tarafından kendisine verilen büyülü mantar ile başlıyor. Bu mantar ile başlayan yolculukta karakterimiz büyülü ormanlar, karlı dağlar ve güvenilmez madenler gibi farklı mekan ve atmosferlerdeki maceralara bizim kontrolümüz altında atılıyor.

Metacritic tarafından yapılan açıklama ve yayınlanan listeye göre oyun çıkar çıkmaz iOS platformunda zirveye yerleşti. Oyuncular tarafından verilen puanlar baz alınarak hazırlanan listeye buradan göz atabilirsiniz.

oddmar metacritic

 

Oddmar Hareketli Bir Çizgi Roman Gibi

Hareketli bir çizgi roman şeklinde ve el ile çizilen oyun, geleneksel Viking tarzında hazırlandı. Tabii ki oyunculara bu atmosferi daha da yaşatmak için yine geleneksel müzik İskandinav halk çalgıları eşliğinde, Pär Svensson tarafından hayata geçirildi. Ayrıca oyunu geliştiren ekip daha önce yayınladıkları Leo’s Fortune oyunu ile isimlerinden oldukça söz ettirmişti.

Oyunun ana dosyalarını indirdikten sonra çevrim dışı da oynanabilen oyun 18 Nisan 2018’de resmi olarak çıkışını yaptı. Şu anlık sadece iOS kullanıcılarının erişebildiği oyuna App Store üzerinden ulaşabilirsiniz.

Oddmar’ın çıkış fragmanını daha önce izlemediyseniz aşağıda ki oynatıcıdan erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.