nintendo-resmen-turkiye-pazarina-geri-donuyor

Nintendo Türkiye Pazarına Dönüş Yapıyor

nintendo-resmen-turkiye-pazarina-geri-donuyor

Nintendo Türkiye pazarına CD Media aracılığıyla geri geliyor.

Balkanlar’da Nintendo’nun distribütörlüğünü yürüten CD Media, Türkiye pazarına da dahil oluyor. Firmanın CEO’su Spiros Giamas Nintendo Türkiye hakkında  ki gelişmeyi LinkedIn üzerinden duyurdu.Giamas’ın açıklamasına göre, İstanbul’da kurulacak CD Media Türkiye ofisiyle birlikte Nintendo Türkiye’de yeniden resmi olarak yer almış olacak.

Spiros Giamas’ın Nintendo Türkiye açıklaması şu şekilde:

“Türkiye için Nintendo ile yaptığımız özel anlaşmayı duyurmaktan dolayı gurur duyuyoruz. CD Media Türkiye adlı yeni ofisimiz İstanbul’da kurulacak ve Türk müşterilerine Nintendo’nun Switch, LABO ve AMIBO gibi çeşitli ürünlerini sağlayacak. Türkçe kılavuzlar, internet sitesi ve teknik desteği de olacak. Türkiye’deki perakende firmalarını Nintendo’nun geniş ürün yelpazesi (konsollar, aksesuarlar, oyunlar vs.) ile desteklemek için sabırsızlanıyoruz.”

Nintendo daha önceden de başka bir distribütör aracılığıyla Türkiye’de bir süre hizmet vermişti. Ancak kısa süreli olmuştu. Konsol ve oyun dünyasının en köklü isimlerinden biri olan Nintendo, 2012 yılında Türkiye pazarından çekilme kararı almıştı. Elbette bunun altında pek çok farklı neden bulunuyordu.Ancak temel neden, Nintendo’nun  Türkiye’de beklenilen ilgiyi uyandıramamış olmasıydı. Korsan’ın da yaygın olması nedeniyle maddi hedeflerin uzağında kalan firma çekilme kararını vermek zorunda kalmıştı. Yaklaşık olarak 6 yıllık aradan sonra Japon oyun devinin CD Media üzerinden Türkiye pazarına giriyor olması bizce oldukça önemli ve olumlu bir gelişme. Umuyoruz kalıcı olurlar.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.