DİĞER HABERLERFİRMALAR VE OYUNLAR

Netmarble, Kabam’ın Vancouver Stüdyosu’nu ve bazı değerli oyunlarını satın alıyor

netmarble-games-logoTürkiye’de de faaliyet gösteren ve Oyunder ‘in de üyesi olan Güney Kore merkezli oyun devi Netmarble, MMO oyunlarda dünyanın en iyilerinden olan Kabam‘ın Vancouver Stüdyosu’nu satın alıyor.

2017 yılının birinci çeyreğinde resmileşmesi beklenen satın almayla ilgili herhangi bir rakam ise paylaşılmadı. Ancak söz konusu satın almanın şirketin yine önümüzdeki sene içinde ‘daha fazla globalleşme’ planının bir parçası olan IPO hedefiyle alakası olduğunu söyleyebiliriz.

kabam-logo

MARVEL Contest of Champions‘tan Vancouver Stüdyosu sorumlu olduğu için satın alma sonrasında bu oyunun da  Netmarble bünyesine geçeceğini belirtmekte fayda var.

Bununla beraber aynı stüdyo tarafından geliştirilmekte olan  2017’nin ikinci çeyreğinde yayınlanacağı düşünülen diğer bir iddalı oyun TRANSFORMERS: Forged to Fight da aynı şekilde  Netmarble’ın oluyor.

MARVEL Contest of Champions’un son iki yılda   yaklaşık 100 milyon indirme ve  450 milyon dolardan fazla gelir elde etmeyi başardığını ekleyelim.

Oyunder olarak  Netmarble’ın yapacağı bu satın almanın şirketin globalleşme hedefinde büyük rol oynayacağını ve Netmarble EMEA bölgesi ve Türkiye açısından da olumlu sonuçlar doğuracağını değerlendiriyoruz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.