DİĞER HABERLERFİRMALAR VE OYUNLAR

Mynet, Türk Oyun Şirketi Rare Forge’un Yüzde 50 Hissesini Satın Aldı

Rare Forge

Mynet, İstanbul merkezli bir oyun geliştirici şirket olan Rare Forge’un yüzde 50 hissesini satın aldıklarını duyurdu. Mynet yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, 2021 yılında da 5 global oyunun lansmanının yapılacağı açıklandı.

Türkiye’nin ilk Türkçe internet platformu olarak karşımıza çıkan Mynet, bir süredir oyun sektörüyle de haşır neşir durumda. Geçtiğimiz dönemde Funpac ile hyper-casual mobil oyun yayıncılığına adım atan Mynet bu kez, bir oyun şirketinin yüzde 50 hissesini satın aldığını duyurdu. Mynet’in yüzde 50 oranında hak sahibi olduğu bu oyun geliştirici şirketin adı ise “Rare Forge”.

Türkiye’de önemli potansiyel taşıyan oyun stüdyolarına finansal ve pazarlama ihtiyaçlarının yanı sıra mentorluk, koçluk, oyun tasarımı gibi alanlarda destek de veren Mynet marka oyunların yaratılmasına destek olmak istiyor.

Rare Forge, şu an için bilindik olmasa da sektöre çeşitli oyunlar kazandırmış olan bir şirket olarak karşımıza çıkıyor. Tasarladığı oyunları App Store’da yayınlayan İstanbul merkezli şirket, yeni projeleri üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Mynet’in girişimiyle ilerleyen süreçte çok daha popüler olacağı tahmin edilen Rare Forge, oyun dünyasında kalıcı bir yer edinmeyi hedefliyor.

Konuyla ilgili olarak Mynet Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Aksoy’dan bazı açıklamalar geldi. Türkiye’de pek çok yetenekli oyun stüdyosu ve kaliteli geliştiricilerin olduğunu ifade eden Aksoy, bu tür girişimlerin maddi imkansızlıklar nedeniyle kendilerini geliştiremeyerek, kısa soluklu “hypercasual” olarak tabir edilen oyunlar geliştirmek zorunda kaldıklarını söylüyor.

2021 Yılı 5 Oyun Lansmanına Sahne Olacak

Aksoy’un açıklamalarına göre Mynet, bu tür geliştiricilere destek olarak marka oyunların geliştirilmesine destek olmak istiyor. Attıkları adımlarla Türkiye’nin oyun sektörünü birkaç adım daha ileriye taşımak istediklerini söyleyen Aksoy, 2021 yılında 5 oyun lansmanı ile oyunseverlerin karşısına çıkacaklarını da müjdeledi. Aksoy’a göre bazılarının üzerinde çalışmaların çoktan başladığı oyunlar, global pazarlarda yer alacak.

Beş kişilik çekirdek bir ekiple yola çıkan ve ileride ekibi hızlı bir şekilde büyütmeyi planlayan Rare Forge’un çok dinamik bir şirket olduğunu da belirten Gökhan Aksoy, Rare Forge ekibinin Mynet’e fikirlerini aktardığında birlikte çalışmak için ortaklığın en doğru yol olduğuna karar verdiklerini de paylaştı.

Rare Forge’u arkadaşları Batuhan Işık ve Erim Ergin ile kuran Buğra Yahya Arasıl da amaçlarının oyun dünyasında kalıcı bir marka haline olduğunu paylaştı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.