DİĞER HABERLER, FİRMALAR VE OYUNLAR

Muhteşem Bir Bilim Kurgu Oyunu: Tartarus

Gaming İstanbul 2017 kapsamında indielere ayrılmış alanda yer alan güzel yapımlardan bir tanesi de muhteşem bir bilim kurgu hikayesi olan Tartarus’tu… 7 kişiden oluşan Abyss Gameworks ekibi tarafından Unreal 4 motoru ile geliştirilen oyun bizleri geleceğe, 2230 yılına Tartarus adı verilen bir gemiye götürüyor.

Gist 2017 : Abyss Gameworks ile Tartarus hakkında sohbet ettik…

Bir seyahat sırasında Neptün yakınlarında hiç bir neden yokken tüm güvenlik protokolleri Tartarus ‘un yapay zekası tarafından devreye sokulur. Copper adında ki madenci karakterimiz ve Andrews adında ki mühendisimiz tüm becerelerini kullanarak geminin kontrollerini geri almak  ve güvenlik protokollerini devreden çıkartmak için Tartarus’un karmaşık terminallerini hack’lemeye çalışır.

Birincil şahıs perspektifinden oynanan, aksiyon elementleri de içeren Tartarus karanlık bir evrende geçiyor. Gemiyi hacklemek için “Terminalleri” gerçekten kullanmamız gerekiyor. Terminal komutları oldukça karmaşık ve ayrıntılı, doğru komutu doğru yerde gerçekten yazmamız gerekiyor. Bu da bizlere gerçekten gemide olduğumuz ve terminalleri hack’lemeye çalıştığımız hissiyatını yaşatıyor, Tartarus bize pek çok ikonik bilim kurgu filmlerindeki gibi retro tarza sahip bir ortam sunuyor.  Öyle ki zaman zaman Ridley Scott ‘ın unutulmaz eseri Alien filminde olduğumuzu her an bir yerlerden yaratıkların üstümüze fırlayacaklarını düşündük.  Oyunu şimdiden çıkar çıkmaz satın alınacaklar listemize ekledik.

Oyunun Steam sayfasına ulaşmak için tıklayınız… 

Oyunun yapımcılarına ulaşmak için tıklayınız…

Umut Kurt Hakkında

Oyun sektörüne uzun yıllar önce dünyanın ilk "Çiftlik Simulasyonu" oyunu olan Umut Tarlaları'nın yapımcı firması Flash Bilgisayar ile girmiştir. Çeşitli sektörlerde bilişim yöneticiliği yaptıktan sonra Nitrid Games ile oyun sektörüne dönüş yapmıştır. Bu süreçte Pivot Games, Last Room, SoftAnya ekipleri başta olmak üzere çeşitli ekiplerle Android ve IOS platformları için mobil oyunlar ve uygulamalar geliştirmiştir. Türkiye’de oyun endüstrisinin önemli seslerinden olan OYUNDER Yönetim Kurulu Üyesidir.

2 Comments

  1. muroo11

    Umut bey merhaba ben Murat Gültekin 542 603 91 03 makine tasarımcısıyım.
    aklımda çok güzel 2 oyun var hatta oyunlardan birisi Pokemon Go kadar iddalı olacağına inanıyorum.
    ama oyunları yapmak biraz zor ve ben bu işten fazla anlamıyorum solidworks de 3d tasarım yapa biliyorum.lütfen iletişime geçelim.

Bir Cevap Yazın