YEREL ETKİNLİKLER

Mobil Aplikasyon Kullanıcılarının Sadece %5’i 30 Gün Sonra Hala Aktif

Mobil aplikasyon kullanıcıları Appflyer’a göre 30 gün sonra sadece %5 oranında aplikasyonları kullanmaya devam ediyor.

AppsFlyer’ın yayınladığı rapora göre 30 gün sonunda mobil aplikasyon kullanıcılarının sadece %5’i aplikasyonları kullanmaya devam ediyor. AppsFlyer, 2016’nın ikinci yarısındaki retention oranları üzerinde çalıştığı bir raporu yayınladı. 7 günlük retention rakamlarının %10 – 12 civarında olduğu görülürken bu oran 30 gün sonunda %5’e iniyor.

Oyuncular en az etkileşime geçen kullanıcılar olarak, 90 gün içerisinde sadece 6 aplikasyon içi etkinliğe katılıyormuş. Aplikasyonları indirenlerin %2’si ödeme yaparken organik olarak gelen kullanıcılar, reklamla gelenlere nazaran ödeme yapmaya daha yatkın gözüküyor.

ApssFlyer’a göre yıllık retention oranları yükseliyor. IOS tarafında senelik bazda %9 oranında retentionlarda artış yaşanırken, organik olmayan kullanıcılarda %25’lik artış var. Kuzey Amerika ödeme konusunda en iyi bölge olmuş.  Bölgede IOS tarafında ödemeye dönen kullanıcılar %2,25 olurken Android’de bu oran %1.3 civarında.

Kaynak: HUBOGI

Umut Kurt Hakkında

Oyun sektörüne uzun yıllar önce dünyanın ilk "Çiftlik Simulasyonu" oyunu olan Umut Tarlaları'nın yapımcı firması Flash Bilgisayar ile girmiştir. Çeşitli sektörlerde bilişim yöneticiliği yaptıktan sonra Nitrid Games ile oyun sektörüne dönüş yapmıştır. Bu süreçte Pivot Games, Last Room, SoftAnya ekipleri başta olmak üzere çeşitli ekiplerle Android ve IOS platformları için mobil oyunlar ve uygulamalar geliştirmiştir. Türkiye’de oyun endüstrisinin önemli seslerinden olan OYUNDER Yönetim Kurulu Üyesidir.

Bir Cevap Yazın