FİRMALAR VE OYUNLAR

Mobil Bulmaca Oyunu Misa Apple Uygulama Mağazasında!

Misa

Suji Games, yeni oyunu Misa’nın App Store için çıkış yaptığını duyurdu. Misa kendine has yol çizme mekaniğiyle zihin açan bulmaca türünde bir mobil oyun.

Minimalist bir mobil oyun olarak karşımıza çıkan Misa ‘da bulmacaları çizerek çözüyorsunuz. Bir bölümü tamamlamak için, engellere çarpmadan, ekrandaki tüm elmasları toplayarak hedefe ulaşmanız gerekiyor.

Misa’nın iki evresi var; ‘planlama’ ve ‘uygulama’. ‘Planlama’ evresinde, engeller sabit duruyor ve hedefe ulaşmak için parmağınızla bir yol çiziyorsunuz. ‘Uygulama’ evresinde, çizdiğiniz planın çalışıp çalışmadığınızı görüyorsunuz. Engeller hareket ediyor ve oyuncu çizilen yol üzerinde gitmeye başlıyor.

Suji ekibi geliştirme sürecini şöyle anlatıyor; “Başlarda amacımız mobil platform için bir ‘stealth action’ oyunu yapmaktı. Ancak denemeler yaptıkça, bu tarz oyunlarda bizi en çok çeken öğenin, incelikli bir planın işleyişini izlemenin verdiği heyecan olduğunu fark ettik. Bu farkındalık odak noktamızı değiştirdi ve yalnızca gerekli olduğunu düşündüğümüz elemanları seçip geri kalanlardan kurtularak daha rafine bir bulmaca oyunu üretmeye karar verdik. Sonunda da oyuncuların parmaklarıyla planlarını çizip uygulamasını heyecanla izleyebilecekleri minimalist bir bulmaca oyunu ortaya çıktı. ”

İstediğiniz şekilde ekrana yol çizmenize olanak sağlayan Misa’nın bulmacalarında birden fazla çözüm var. Oyunun en eğlenceli taraflarından biri, mümkün olan en zarif ve optimal çözümü bulmak. Oyun bulmacalarıyla zorlarken, minimal tasarımıyla da sakin ve huzur verici bir atmosfer sunmaktadır.

Misa Neler Sunuyor ?

  • Özgün çizim mekaniği
  • Basit kontroller ve sade oynanış.
  • Zarif minimal tasarım.
  • Sayısız çözüm yolu olan bulmacalar. Kendi yolunuzu bulun.
  • 3 saatten fazla oynama süresi.
  • 99 bölüm.

Misa’yı App Store üzerinden indirebilirsiniz. Oyun hakkında detaylı bilgi almak için Suji Games ‘in web sitesini ziyaret edebilir ya da Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube gibi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

Bu güzel mobil oyunun geliştiricisi olan  Suji Games, İstanbul’da kurulan bağımsız bir oyun stüdyosudur. Kendilerini oyunlara adamış farklı disiplinlerden gelen oyuncular tarafından basit ama zarif oyunlar yapmak amacıyla kurulmuş bir ekip olan Suji, hem oyuncu hem de geliştirici tarafında oyun deneyimini ve keyfini en yüksekte tutmayı amaçlıyor.  Oyuncular için özgün, ilginç ve farklı deneyimler yaratmak istediklerini belirten ekip üyeleri yeni oyunları Misa’ya bu anlamda oldukça güveniyor.

Oyunun tanıtım videosunu aşağıda ki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. Oyunder ‘i Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden takip etmeyi unutmayınız.

 

 

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.