DİĞER HABERLERFİRMALAR VE OYUNLAR

Matematik Yarışı : İşbirliği ve Rekabet

Matematik Yarışı : İşbirliği ve Rekabet oyunu eğitim hayatlarının başlarında olan çocuklarımız için Bal Akademi tarafından geliştirildi. Gelişim çağında ki çocuklarımızın matematik derslerindeki temel dört işlem konusunda zorlanmasından yola çıkan Bal Akademi ilk öğretim çağında yer alan çocuklarımıza temel matematik işlemlerini öğretirken eğlenerek pratik yapabilmelerini sağlayacak bir oyun geliştirmiş.

Android platformu için yayınlanan Matematik Yarışı, eğitici oyunlar kategorisinde yer alıyor. Oyun çocuklara yönelik sade ve basit bir ara yüze sahip.
Oyuncu, Tek Kişi, İki Kişi İşbirliği ve İki Kişi Rekabet modları yer alan oyunda tek başına veya bir arkadaşı – velisi ile oynayabilir.

Tek Kişi modunda, oyuncu kendisiyle yarışıp en yüksek puanı almaya çalışmakta ve oyunun sağladığı işlem seçme esnekliğiyle istediği işlemlerde pratik yapabilmekte.

İşbirliği modunda ise oyuncu aynı hedefe ulaşmak için takım arkadaşıyla birlikte çalışmalı, iletişim halinde olmalıdır. Bu sayede oyuncunun arkadaşları ya da aile bireyleri ile  bir arada aynı eğitim ortamında bulunması sağlanmış. Oyun bu yönüyle işbirlikli öğrenmeye olanak sağlamakta.

Rekabet modunda, oyuncu her hangi bir kişiyle yarışabilmekte ve tatlı bir telaş içerisinde oyun havasında matematik pratiği yapabilmekte. Oyun, iki kişiye de aynı anda aynı sorular sorularak veya iki kişiye de farklı sorular sorularak oynanabilmekte. Can, süre, hediye sistemlerinin seçilmesiyle de oyundaki heyecan daha da arttırılmaya çalışılmış.

Tamamen çocuklar için tasarlanan bu eğitici mobil oyunda reklam bulunmuyor.  Bal Akademi, çocuklarımızın karşılarına istenmedik görsel ve yazıların çıkmasını istememiş olsa gerek.

Alanında uzman Eğitmenler tarafından hazırlananan bu oyuna Google Play üzerinden erişebilir ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.