FİRMALAR VE OYUNLAR

Liqmo – Matching Magic Gems hızlı bir match-3 deneyimi sunuyor

Liqmo - Matching Magic Gems hızlı bir match-3 deneyimi sunuyor

Liqmo – Matching Magic Gems hızlı bir match-3 deneyimi sunuyor.

Liqmo - Matching Magic Gems hızlı bir match-3 deneyimi sunuyor
Liqmo – Matching Magic Gems hızlı bir match-3 deneyimi sunuyor

21 Ağustos’ta çıkan oyun ile ilgili bilgileri geliştiriciden dinleyelim.


Liqmo içerik, ses ve grafik olarak oldukça gelişmiş bir 60-second match-3 oyunu. Oyunda en çok önem verdiğimiz şey rekabet olduğu için ve rekabetin en güzeli arkadaşlarla olduğu için oyunun çoğu özelliğini Facebook ile ilişkilendirdik. Hatta Facebook arkadaşlarıyla da sınırlı kalmadık, oyuncunun listesine kendi puan düzeyi dolayında, oyuncunun arkadaşı olmayan Facebook kullanıcıları da ekledik ki (global oyuncular diyoruz) oyuncular her zaman istedikleri rekabeti bulabilsin.

Oyunumuz ücretsiz, reklamsız bir freemium oyun ve Eylül sonuna kadar indirip Facebook ile bağlanan herkese 1.000.000 gold hediye ediyoruz!

Facebook ile bağlananlar günlük hediyeler, arkadaşlarıyla can alma ve gönderme, oynadıkça kazanılan ödüller gibi özelliklerden de faydalanabilecekler. İzinsiz olarak birşey paylaşmama konusunda çok hassasız çünkü bizler de oyuncuyuz ve bizim adımıza bize bildirmeden paylaşım yapan uygulamaları hemen siliyoruz.

Oyunun dinamikleri üzerine çok çalıştık, başka oyunları etüd ettik, binlerce saat testler yaptık. Oyunda uzmanlaşma eğrisini öyle bir ayarladık ki oyuncu için başta imkansız gelecek skorlar kişinin becerisine göre bir süre sonra gerçek olmaya başlıyor. Oyun mekanikleri basit olmasına rağmen oynadıkça yüksek puana ulaşmak için farklı stratejiler fark ediliyor. Kısacası uzmanlaşma eğrisi üzerine çok çaba sarf ettik.

Oyunu global düşünerek planladık ve global başarı hedefliyoruz. Facebook ve Twitter reklamları veriyoruz tür ile ilgili kişilere gösterilmek üzere ve şimdiye kadar oyunu kuran kişiler arasında retention oranımız çok yüksek, çok güzel feedback alıyoruz. Amacımız memnun oyuncularımız ile büyümek, hızlı bir büyüme değil, süreç içinde büyüme hedefliyoruz, şu ana kadar sinyaller de gayet olumlu.

Oyunu belli bir noktaya getirdikten sonra piyasaya sürdük fakat geliştirmelere de devam ediyoruz. Kullanıcı kitlemiz büyüdükçe yeni özelliklerimizi de ekleyeceğiz.

Oyunun adı: Liqmo – Matching Magic Gems
Oyunun türü: Puzzle, Arcade, Action (60-second match-3)
Geliştiren: Smadlabs
Sesler ve Müzik: Onur Meriç Tunca ( https://myspace.com/onurmerictunca )
Grafik Dizayn: Sabrina Torchiana ( https://www.behance.net/gallery/23343785/Liqmo-Game )
Platform: iOS 8+
Çıkış Tarihi: 21.08.2015
Ücret: Ücretsiz, Reklamsız, Freemium
Publisher: Smadlabs
Oyunun linki: https://itunes.apple.com/app/id965769943

Sosyal Medya:
Facebook: https://www.facebook.com/Liqmo
Twitter: https://twitter.com/Liqmo

Youtube video

Gameplay video

Liqmo – Matching Magic Gems hızlı bir match-3 deneyimi sunuyor” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.