OYUNDER'DEN

Oyunder ‘i Ankara’da Women in Games Turkiye üyelerinden Kamer Kemerkaya temsil edecek

Kamer Kemerkaya, Oyunder Ankara Temsilcisi Oldu!

Oyunder ‘i Ankara’da Women in Games Turkiye üyelerinden ve Türkiye oyun sektörünün önemli oyun stüdyolarından  Moralabs’ın kurucusu Kamer Kemerkaya temsil edecek. Kendisini tebrik eder, görevinde başarılar dileriz.

Kamer Kemerkaya

Kamer Kemerkaya

Kemerkaya kimdir ?

Hacettepe Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Kemerkaya 18 yıldır Mobil oyun sektöründe çalışmakta.

Yazılım Mühendisi olarak başladığı kariyerine Teknik Ekip Liderliği, Proje Yöneticiliği ve Ürün Yöneticiliği görevlerini alarak sürdürdü. Kurucu ortağı olduğu Moralabs Oyun Stüdyosunun Genel Müdürü olarak kariyerine devam ediyor. Kemerkaya aynı zamanda Devlet ilkokullarında gönüllü olarak kodlama dersleri vermektedir. 

Kemerkaya’nın Kazandığı Bazı Ödüller

* 4.Kosgeb Girişimcilik Ödülleri – Yılın Kadın Girişimcisi Finalisti / Jüri Özel Ödülü
* 12. Tübitak Teknoloji Ödülleri Finalisti
* 2016 Garanti Bankası Gelecek Vaat Eden  Girişimcisi Finalisti
Moralabs hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın. 

Umut Kurt Hakkında

Oyun sektörüne uzun yıllar önce dünyanın ilk "Çiftlik Simulasyonu" oyunu olan Umut Tarlaları'nın yapımcı firması Flash Bilgisayar ile girmiştir. Çeşitli sektörlerde bilişim yöneticiliği yaptıktan sonra Nitrid Games ile oyun sektörüne dönüş yapmıştır. Bu süreçte Pivot Games, Last Room, SoftAnya ekipleri başta olmak üzere çeşitli ekiplerle Android ve IOS platformları için mobil oyunlar ve uygulamalar geliştirmiştir. Türkiye’de oyun endüstrisinin önemli seslerinden olan OYUNDER Yönetim Kurulu Üyesidir.

Bir cevap yazın