DİĞER HABERLERETKİNLİKULUSLARARASI ETKİNLİKLER

Intel Esl Türkiye Şampiyonası Pro Tour’un Bir Parçası!

Intel Esl Türkiye Şampiyonası Pro Tour’un Bir Parçası!

Geliştirilmiş turnuva modeli sayesinde ESL’in aralarında Intel Esl Türkiye ‘nin de bulunduğu Avrupa Ulusal Şampiyona galipleri DreamHack Open’a doğrudan ve Challenger seviyesinden Masters turnuvalarına LAN elemeleri yoluyla katılma şansı yakalayacak.

Cologne – 12 Ara, 2019 – Dünyanın en büyük espor şirketi olan ESL, bugün, Ulusal Şampiyonalarını doğrudan ESL Pro Tur’un Masters seviyesindeki turnuvalarına bağlayan yeni yapısını duyuruyor. ESL Pro Avrupa Şampiyonası (EPEC) artık Master Şampiyonaları için düzenlenen LAN elemelerine götürüyor.

ESL’in marka gayesi olan “sıfırdan zirveye” (from zero to hero) sloganını göz önünde bulundurarak, Ulusal şampiyonlar doğrudan DreamHack Open turnuvalarına katılabilecek; bu turnuvalar da ESL Pro Tur’un Masters seviyesine açılan kapılar olacak.

Şampiyonlar MDL Relegation yoluyla MountainDewLeague’e katılabilecekler.

ESL Pro Tur’un Challenger seviyesi, Ulusal Şampiyonalar tarafından temsil ediliyor. Avrupa Ulusal şampiyonlarının, CS:GO’nun en uzun süredir devam eden ligi olan ESL Pro Lig’e katılma ihtimalleri devam edecek. Şampiyonlar MDL Relegation yoluyla MountainDewLeague’e katılabilecekler.

ESL Pro Tur ekosisteminin yenilenmesinin temelinde ESL Pro Avrupa Şampiyonası’nın (EPEC) devam etmesi yatıyor. Önceden, Avrupa’daki ulusal şampiyonların erişebildiği en yüksek onur ve yolun sonu olan EPEC, artık şampiyonuna doğrudan LAN elemesine katılma hakkı verecek.

2020 itibariyle EPEC artık ulusal seviyedeki takımlar için, en büyük Master Şampiyonaları olan ESL One Cologne ve IEM Katowice’ye kapıyı açan etkinlik haline geliyor. Böylelikle, ESL’in marka gayesi olan “sıfırdan zirveye” sloganına uygun olarak, ulusal takımların, devasa uluslararası turnuvalara kesin bir yolu olacak.

Challenger Elemeleri

 

ESL’in Pro Gaming VP’si Michal Blicharz Detaylı Bilgi Paylaşımında Bulundu

ESL’in Pro Gaming VP’si Michal Blicharz açıklamayla ilgili şunları belirtti: “ESL Pro Tur’u ilk tanıttığımızdan beri, oyuncuların nasıl en yüksek noktaya tırmanabileceğini açık olarak tanımlamaya çalışıyorduk. Bunun için yıl boyunca birçok fırsat sunmamız gerektiğini biliyorduk ve yeni ekosistemimizin bunu fazlasıyla yaptığını düşünüyorum.” Polonya ve Almanya şampiyonları LAN elemesine doğrudan katılacak. Eğer EPEC kazananı bu iki ülkeden olursa, ikinci olan takım LAN elemesine, yani “Road to Cologne” veya “Road to Katowice”ye davet edilecek. “Ulusal Şampiyonaları ESL One Cologne ve IEM Katowice LAN elemesine bağlayarak, sıfırdan zirveye giden yolu net bir şekilde belirlemek istiyoruz.”

 

Ulusal şampiyonların, uluslararası elite katılmalarının bir başka yeni yolu ise DreamHack turnuvaları olacak. ESL ve DreamHack birlikte çalışarak, DreamHack Open kazananlarını doğrudan DreamHack Masters, ESL One ve Intel® Extreme Masters’a yollayacak. 2019 Almanya ve Birleşik Krallık şampiyonları doğrudan Leipzig ve Anaheim’da düzenlenen bir DreamHack Open’a katılacak. Türkiye de dahil, diğer ulusal şampiyonlar, 2020’nin ilerleyen tarihlerinde düzenlenecek bir DreamHack Open turnuvasında yer alabilecek.

 

DreamHack Chief Product Officer’ı Mike Van Driel Yeni Sistemle İlgili Şunları Belirtti:

DreamHack Chief Product Officer’ı Mike Van Driel yeni sistemle ilgili açıklamada bulundu. “ESL Ulusal Şampiyonalarının DreamHack Open’a bağlanmasıyla, geleceğin yıldızları için belirlenen yol için çok heyecanlıyız. DreamHack Open senelerdir, daha sonra Master Şampiyonaları kazanmış takım ve oyuncuların, kendilerini kanıtlama etkinliği olmuştur. Zaten CS:GO ekosisteminin anahtar bir parçası ve etkisi ESL Pro Tur ile daha da büyük.”

Ulusal Şampiyonalar Başkanı Ana Oliveras ise bu yeni sistemi şöyle özetliyor: “Genel amaç her seviyedeki bütün turnuvaları çeşitli şekillerde bağlamak ve buraya girişi açık bırakmak. Ulusal takımlar açık bir yolla zirveye çıkabilmeli. ESL Pro Tur da tam olarak bunu belirgin kılıyor: Elit olan Masters seviyesine giden yol ya DreamHack serüveninden ya da LAN elemelerinden geçiyor. “

“Burada herkes birisi olabilir” (“Where everybody can be somebody”)

Avrupa seviyesindeki Ulusal Şampiyonaların genel yapısı DreamHack işbirliğiyle belirlendi. ESL’in marka gayesi olan “Burada herkes birisi olabilir” (“Where everybody can be somebody”) sloganını yansıtacak, kapsamlı global bir strateji yaratıldı. Bu strateji doğrultusunda global seviyedeki Ulusal Şampiyonalar ise, 2020’de yeniden yapılandırılacak.

Daha fazla bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.