DİĞER HABERLERETKİNLİKYEREL ETKİNLİKLER

İlk Resmî Espor Kupası Geliyor: TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası!

Türkiye’de espor ekosistemini güçlendirmek için TESFED tarafından çıkılan yolda atılan en önemli adımlardan bir tanesi bu yıl hayata geçiyor: TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası.

Geçtiğimiz günlerde espor ekosistemini ve oyun sektörünü Avantgarde Hotel Levent’te, Blaze Espor Kurucusu ve TESFED Yönetim Kurulu Üyesi Bora Koçyiğit’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen çalıştay ile bir araya getiren Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir, Türkiye’de espor alanında önemli bir boşluğu dolduracak “Tesfed Türkiye Kupası” üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Özdemir çalıştayın hemen ardından NonStop Zula Espor Merkezi’nde il temsilcileriyle bir araya gelerek ekosistemdeki önemli bir boşluğu doldurmayı hedefleyen turnuvayı organize etmek için çalışmalara hız kazandırdı.

Çalıştay ve il temsilcileri ile yapılan toplantıların ardından TESFED paydaşları ve sponsorları ile beraber gelenekselleştirmeyi planladıkları resmî espor organizasyonlarının ilkini planlayan TESFED, internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden Türkiye’nin ilk resmi espor kupası olan TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nı duyurdu.

Vodafone FreeZone’un ana sponsorluğunda ve Red Bull Son Şampiyon sponsorluğunda 6 farklı oyunun yer alacağı TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası için elemeler Kasım ayı sonunda başlayacak. Elemeleri geçen takımlar ise Aralık ayında FDR Ataşehir Oyun Merkezi’nde gerçekleşecek finallerde boy gösterme fırsatını yakalayacak.

TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası’nın temelini oluşturacak olan 6 popüler oyun şu şekilde:

League of Legends

Zula

– PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

– Counter-Strike: Global Offensive

FIFA 2020

Dota 2

Türkiye E-Spor Federasyonu tarafından düzenlenen ilk espor turnuvasında yer almak ve kayıtları kaçırmamak için TESFED  web sitesi ve resmi sosyal medya hesaplarını takip ediniz!

Yalnızca lisanslı oyuncuların katılabileceği TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası için başvurular çok yakında başlıyor. Henüz lisansınız yoksa, aşağıdaki adımları izleyerek kolayca lisanslı esporcu olabilirsiniz.

TESFED ONAYLI ESPORCU LİSANSI NASIL ALINIR?

Gerekli Belgeler:

  • T.C. Kimlik numarası beyanı

Kimlik fotokopinizin üzerine “Bu kimlik şahsıma aittir.” yazmanız ve imzalamanız gerekmektedir.

 

  • Sağlık Raporu

Bağlı bulunduğunuz aile hekimliğine giderek “Sporcu lisansı” almak istediğinizi belirterek sağlık muayenesi olmanı ve ilgili raporu almanı gerekmektedir.

 

  • Tescil fişi

Bulunduğunuz ilin “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü” web sayfasına giderek tescil fişini edinmeniz ve almanız gerekmektedir.

 

  • 2 adet vesikalık fotoğraf

 

Evraklarını hazırladıktan sonra, bulunduğunuz ilde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sicil lisans servislerine müracaat ederek lisans işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri için www.gsb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.