IEEE BuildUp 2015 duyuruldu

IEEE BuildUp 2015 duyuruldu

IEEE BuildUp, İYTE IEEE Öğrenci Kolu tarafından İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüsü’nde düzenlenecek olan ve geleneksel olarak gerçekleştirilmesi planlanan bir yazılım geliştirme yarışmasıdır. 8-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında İYTE Kampüsü’nde ikincisi gerçekleşecek olan etkinlik, oyun geliştiricileri ve oyunseverleri İzmir’de buluşturacaktır.

IEEE BuildUp 2015 duyuruldu
IEEE BuildUp 2015 duyuruldu

Bağımsız oyun geliştiricilerinin ve amatörlerin yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri aynı zamanda yatırımcılara ve firmalara yeteneklerini gösterebilecekleri bir platform oluşturmayı hedefleyen IEEE BuildUp, takımlar halinde katılacak oyun geliştiricilerinin organizasyon tarafından belirlenecek bir tema çerçevesinde 48 Saat boyunca sıfırdan bir oyun geliştirmeleri esasına dayanır. 48 Saatlik zorlu maraton sonunda tamamlanan oyunlar jüri tarafından Atmosfer, Oynanabilirlik ve Kurgu ölçütleri göz önünde bulundurularak değerlendirilir. Seminerler ve workshoplar ile zenginleştirilecek etkinlik oyun geliştirme dünyasına girmek isteyen herkese bir başlangıç noktası olmayı da hedeflemektedir.

Ülkemizdeki kaliteli yazılımcı ve tasarımcı potansiyelinin ortaya çıkmasına fayda sağlayacağına inanılan IEEE BuildUp, bu sene İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüsü’nde 8,9,10 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Etkinliğin detaylı bilgilendirme dokümanı için tıklayınız.

Basın bülteninden