DİĞER HABERLEROYUNDER'DEN

Hizmet İhracatçıları Birliğinin Kurulmasında Son Aşamaya Geldik!

Oyun sektörü adına Oyunder olarak çalışmalarında aktif olarak yer aldığımız,  Hizmet ihracatçıları Birliği’nin kurulmasında son aşamaya geldik.

Ekonomi Bakanlığı ve TİM, belirlenen her bir hizmet sektörüne ayrı İhracat Birliği kurulması için çalışmalara başladı. Toplam 8-10 Bilişim, Kültür, Turizm, Sağlık, Eğitim, Taşımacılık gibi 8 -10 Hizmet sektörü belirlendi. Kendi İhracat Birliğini kurabilecekleri ayrıştırıp, geri kalanları tek bir İhracat Birliği altında toplama yönünde çalışmaları var. Bizler Oyun sektörü olarak kendi birliğimizi kurmak adına için geniş bir katılımla dahil olmalıyız.
Dilekçelerinizi TIM ‘in açıklamasında yer alan linki kullanarak indirip ıslak imzalı olarak verilen adrese ulaştırabilirsiniz.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Açıklaması :

Hizmet sektörü ihracatı tüm dünyada büyük bir hızla büyümekte ve sektörün önemi giderek artmaktadır. Hizmet ihracatının gelişimi incelendiğinde, Türkiye’nin cari dengesine çok önemli katkıda bulunan hizmet ihracatının 2016 yılında 37,6 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiği görülmektedir.
Firmalarımızın ihracatının önümüzdeki dönemde daha da artması için, sektörün ihracat boyutuyla daha etkin bir şekilde temsil edilmesi gerektiği yönündeki talepler uzun bir süredir Meclisimize iletilmektedir. Bu noktada, kurulacak Hizmet İhracatçıları Birliğinin hem ihracatımıza hem de firmalarımıza önemli katkı sağlaması, sektörün ülke menfaatine uygun olarak gelişmesi için çalışmalar yapması planlanmaktadır.
“Hizmet İhracatçıları Birliği”nin kurulmasıyla, hizmet ihracatı yapan firmalarımızın daha büyük başarılara imza atacağına yürekten inanıyor, sizleri Birlik kuruluşuna destek vermeye davet ediyoruz. Firmanızca linkteki şablon çerçevesinde oluşturulan ve firmanız antetli kağıtlara basılan dilekçelerinizin, 16 Şubat 2018 tarihine kadar Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin aşağıda belirtilen adresine iletilmesini bekliyoruz.
Adres:
Türkiye İhracatçılar Meclisi
Çobançeşme Mevkii Sanayi Cad. Dış Ticaret Kompleksi B Blok 2.Kat
Yenibosna / Bahçelievler 34196 İSTANBUL

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.