VİZYONUMUZ

Oyunder Vizyonu
Oyunder Vizyonu

OYUNDER’in vizyonu, Türkiye’yi oyun ve etkileşimli medya üretimi yapmak için dünyadaki en ideal yerlerden biri haline getirmektir. Bu amaçla oyun geliştiricilerinin hak ve çıkarları için mücadele etmeyi hedeflemekteyiz.

OYUNDER üç stratejik hedef üzerine odaklanmaktadır: Lobi çalışmaları, bilinçlendirme ve üyelerimize ticari alanda yardım sağlamak. Bunun anlamı, OYUNDER üyelerinin resmi alanda temsil edilmesi, seslerinin medyada duyurulması, ayrıca maliyet indirimi ve iyileştirilmiş iş fırsatları gibi desteklerin temin edilmesidir.

1. Savunuculuk Çalışmaları: OYUNDER, endüstrisinin çıkarlarının siyasi düzeyde temsil edilmesini hedeflemektedir. Vergi rejiminin değiştirilmesi, finansman erişiminin kolaylaştırılması, prototipler için yatırımın sağlanması, üreticilerin ticari fuarlara katılımının kolaylaştırılması; oyun üretimi endüstrisine dair beceri kazanımı ve eğitimlerin ilerletilmesi, sektör ile üniversitelerin işbirliğinin teşvik edilmesi; çalışma koşullarının ve olanaklarının iyileştirilmesi konularında çalışacağız.

2. Bilinçlendirme ve Bilgilendirme: OYUNDER, Türkiye’de oyun endüstrisi hakkında olumlu bir medya kampanyası hedeflemektedir.

3. Üyelerimize Ticari Alanda Yardım Sağlamak: OYUNDER, üyelerimizin işlerini büyütmelerine yardımcı olacak hizmetler sunacaktır. (Bu konuda detaylı bilgi sitemizden paylaşılacaktır)