DİĞER HABERLER

Google Play En İyi Geliştirici Programı Sonlanıyor

Google Play en iyi geliştirici programına son veriyor!

Oyunları veya uygulamaları mağaza içinde sürekli ilgi gören geliştiricileri “En İyi Geliştirici” olarak ön plana çıkaran ve destekleyen Google Play, bu programa son vermek üzere.

Google’ın yıllardır Android uygulama mağazasında popüler geliştiricileri öne çıkarmak için yürüttüğü “En İyi Geliştirici Programı” sona eriyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre artık mağazada uygulamaların ön plana çıkarıldığı bir düzenleme hakim olacak.

Google Play En İyi Geliştirici Programını Sonlandırıyor!

Google Play En İyi Geliştirici Programını Sonlandırıyor!

Gerek kalmadı

Program kapsamında bir uygulamaya girdiğiniz zaman, sayfanın sağ kısmında mavi bir işaret ve yanında “En İyi Geliştirici ” ibaresi belirtiliyordu. Bu ibare ilk yıllarda kullanıcıların da geliştiriciye güven duymasını sağlıyordu. Böylece başarıları ile Google’ın dikkatini çeken geliştiriciler için tanıtım imkanı doğmuş oluyordu. Artık  geliştiricilerin mağazada kendilerini yeteri kadar duyurduğunu düşünen Google ‘a göre böyle bir programa gerek kalmadı.

Google yeni dönemde  en iyi geliştiriciyi öne çıkarmak yerine en iyi uygulamaları öne çıkarmayı planlıyor. Önümüzdeki dönemde uygulama tanıma algoritması buna göre elden geçirilecek ve çalışmaya başlayacak. Google böylece hak eden uygulamaların kendisini göstereceğini ve listelerde daha iyi yerlere geleceğini umuyor.

En İyi Geliştirici programı edindiğimiz bilgiye göre 30 gün içerisinde sona erecek ve bundan sonra mavi rozet kaldırılacak. Yeni öne çıkarma algoritmasının ise ne zaman hayata geçeceği net olarak bilinmiyor.

Kaynak : mobidictum.com

Umut Kurt Hakkında

Oyun sektörüne uzun yıllar önce dünyanın ilk "Çiftlik Simulasyonu" oyunu olan Umut Tarlaları'nın yapımcı firması Flash Bilgisayar ile girmiştir. Çeşitli sektörlerde bilişim yöneticiliği yaptıktan sonra Nitrid Games ile oyun sektörüne dönüş yapmıştır. Bu süreçte Pivot Games, Last Room, SoftAnya ekipleri başta olmak üzere çeşitli ekiplerle Android ve IOS platformları için mobil oyunlar ve uygulamalar geliştirmiştir. Türkiye’de oyun endüstrisinin önemli seslerinden olan OYUNDER Yönetim Kurulu Üyesidir.

Bir Cevap Yazın