ETKİNLİKULUSLARARASI ETKİNLİKLERYEREL ETKİNLİKLER

GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı Tüyap’ta!

GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı bu yıl Tüyap’ta gerçekleştirilecek.

Fuarın organizatörü Rönesans A.Ş. bir lansman toplantısıyla Türkiye oyun sektörünün liderlerini 6 Nisan Perşembe sabahı Point Otel’de bir araya getirdi. 14 – 17 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek GameX 2017’nin, bugüne kadar yapılan fuarlardan çok farklı olacağının altını çizen Rönesans A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı H. İsmet Göksel, bu çapta bir organizasyon için dünya standartlarında bir fuar alanın ihtiyac duyduklarını bu nedenle de Gamex 2017 organizasyonunun adresi olarak istanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ni tercih ettiklerini belirtti.

Ronesans-Fuarcilik-GameX 2017-Oyun-Fuari-Lansmani

ESL Türkiye ile stratejik partnerlik kurduklarını söyleyen Göksel, Türkiye’de düzenlenen en büyük espor turnuvalarından birine ev sahipliği yapacaklarını dile getirdi. Benzerlerine yurt dışındaki organizasyonlarda rastlanan dev bir LAN Parti’nin de olacağını açıkladı. Toplantıda ESL Türkiye’nin yanı sıra Netmarble Türkiye, Riot Games, Gaming in Turkey, gibi firmalar ve Oyunder yer aldı.

Ronesans-Fuarcilik-GameX 2017-Oyun-Fuari-Lansmani-Baris-Ozistek

Lansman’da konuşan OYUNDER Yönetim Kurulu Başkanı Tansu Kendirli öenmli açıklamalarda bulundu. Kendirli, “Her sene olduğu gibi 2017’de de GameX’in stratejik partnerleri arasında yer alacağız ve bu seneki organizasyonda, içeriği zenginleştirilmiş, daha geniş kitlelere hitap edecek konferanslar, ve workshoplar düzenleyeceğiz” dedi.  Sözlerine devam eden Kendirli  “Bağımsız Oyun Geliştiricilerine de ürünlerini sergileme konusunda Oyunder olarak tam destekte bulunacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

Ronesans-Fuarcilik-GameX 2017-Oyun-Fuari-Lansmani-Bora-Kocyigit

Lansman’a katılan Gaming in Turkey Oyun Ajansı kurucusu Ozan Aydemir, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin GameX için ve sektörün büyümesi için gerekli bir adım olduğunu belirtti. Aydemir, “gerek Türkiye’deki oyun geliştiricilerinin, gerekse oyuncuların GameX’in yeni yüzünden çok keyif alacağını, bu tür bir gelişmenin yurt dışından da katılım göreceğine inanıyorum” diyerek sözlerine devam etti.

Ronesans-Fuarcilik-GameX-Oyun-Fuari-Lansmani-İsmet-Göksel
Ronesans-Fuarcilik-GameX 2017-Oyun-Fuari-Lansmani-İsmet-Göksel

TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı’na ev sahipliği yapacak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Konuşmasına devam eden Ersözlü, gerek altyapısı, gerekse konumu itibarı ile İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin bu büyüklükteki bir organizasyonda yer alacak tüm ziyaretçi ve katılımcıların ihtiyaçlarına cevap vermek üzere hazır olduğunu da belirtti.

Ronesans-Fuarcilik-GameX 2017-Oyun-Fuari-Lansmani-Yesim-Algan

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.