GAMEHIGHED Erasmus+ Programının İstanbul Ayağı Gerçekleşti

Erasmus+ tarafından finanse edilen GAMEHIGHED BUG Game Lab Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

Ülkemizde oyun tasarımı lisans eğitimi konusunda öncü konumda bulunan Bahçeşehir ÜniversitesiBahçeşehir Üniversitesi Game Lab (BUG) çatısı altında önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Avrupa’nın farklı yerlerinden , oyun geliştirme eğitimi veren  4 üniversitenin sürdürdüğü 3 yıllık bir program olan GAMEHIGHED ‘ın İstanbul toplantısı akademiden ve sektörden tecrübeli isimlerin katılımıyla Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapıldı.

Erasmus+ tarafından finanse edilen programda Avrupa’dan 5 kurum bulunuyor:

  • Kazimierz Wielki Üniversitesi Bydgoszcz, Polonya (Koordinatör)
  • Jyvaskyle Üniversitesi, Finlandiya
  • Charles Üniversitesi, Çekya
  • Bahçeşehir Üniversitesi, Türkiye
  • Çek Oyun Geliştiricileri Derneği

GAMEHIGHED Programının İstanbul ayağındaki 3 günlük süreçte Türkiye’deki Espor, VR Frist BAU Lab çalışmaları, TOGED Endüstri Paneli gibi konular konuşuldu. Üniversiteli Oyun Geliştiricileri Grubu (ÜNOG), Oyunder ve Game Developers Turkey gibi sivil toplum kuruluşları tarafından Türkiye Oyun Sektörü hakkında bilgi verildi.  Ayrıca Cultic Games stüdyosu da ziyaret edildi. Konuşmacılar arasında ise Bahçeşehir Üniversitesi’nden Güven Çatak, Çakır Aker, Barbaros Bostan, Yavuz Samur; oyun sektöründen de Tansu Kendirli, Sercan Muhlacı, Burak Tezateşer,Erkan Bayol, Tuğbek Ölek, Can Oral gibi pek çok önemli isim yer aldı.

Proje kapsamında dört üniversiteye ortak çalışma ziyareti yapılması, altı kez uzun vadeli öğretim görevlisi değişimi ve dört ülkeden çıkan projelerin yayınlamasının finanse edilmesi öngörülüyor. Ayrıca bu sürecin sonunda ortaya çıkacak projelerin tümü E+ Proje Sonuçları Platformunda yayınlanacak.

Program hakkında daha fazla bilgi almak için programın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.