DİĞER HABERLER, ETKİNLİK, YEREL ETKİNLİKLER

Fortnite Türkiye Lansmanı Gerçekleşti

Fortnite Türkiye Lansmanı

Fortnite Türkiye Lansmanı The Game for Big Kids’de Gerçekleşti.

Basının büyük ilgi gösterdiği Fortnite Türkiye lansmanı Oyunder’in üyelerinden The Game For Big Kids‘in ev sahipliğinde gerçekleşti. Epic Games’in ülkemizde de son derece sevilen ve tüm dünyada 45 milyondan fazla oyuncusu bulunan oyunu Fortnite, The Game For Big Kids’de yapılan basın toplantısı ile Türkiye’ye resmi girişini yaptı. Epic Games Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü Özgür Özalp, oyunun Türkiye’deki hayranlarına sunulan Türkçe dil desteği, Türk Lirası ile alışveriş yapma ve Türkçe oyuncu desteği gibi hizmetler hakkında basına bilgi verdi.

45 Milyondan Fazla Oyuncu

Renkli grafikleri, eğlenceli ve farklı oynanışıyla kısa sürede 45 milyondan fazla oyuncuya ulaşan Fortnite, bilhassa Battle Royale modu ile Türkiye’deki oyun severlerin de en çok oynadığı oyunlardan biri. Ülkemizden gördüğü ilgiyi karşılıksız bırakmayan Epic Games, geçtiğimiz aylarda oyuna Türkçe dil desteği eklemiş ve böylece oyun içerisindeki tüm menüler ve içerikler Türkçeye çevrilmişti.

İnternet Cafe Etkinlikleri Başlıyor

Epic Games Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü Özgür Özalp, basının yoğun ilgisiyle gerçekleşen toplantıda bir konuşma yaptı. Geçtiğimiz hafta Türk Lirası ile alışveriş yapma imkanını oyuncularına sunan Fortnite’ın, bundan böyle Türkçe oyuncu desteği de vereceğini açıkladı. Özalp ayrıca Fortnite’ın Türkiye’ye resmi olarak gelişiyle birlikte ülkemizdeki faaliyetlerini de dereceli olarak arttıracağınıda sözlerine ekledi. Özalp firmanın hedeflerinden bahsederken, internet kafe etkinliklerinin de başlayacağını müjdeledi. Özalp, pazarlama çalışmaları ve Türkiye’deki çeşitli etkinliklere verecekleri destekler aracılığıyla oyun sektörüne hareketlilik katacaklarının sinyallerini de verdi.

Umut Kurt Hakkında

Oyun sektörüne uzun yıllar önce dünyanın ilk "Çiftlik Simulasyonu" oyunu olan Umut Tarlaları'nın yapımcı firması Flash Bilgisayar ile girmiştir. Çeşitli sektörlerde bilişim yöneticiliği yaptıktan sonra Nitrid Games ile oyun sektörüne dönüş yapmıştır. Bu süreçte Pivot Games, Last Room, SoftAnya ekipleri başta olmak üzere çeşitli ekiplerle Android ve IOS platformları için mobil oyunlar ve uygulamalar geliştirmiştir. Türkiye’de oyun endüstrisinin önemli seslerinden olan OYUNDER Yönetim Kurulu Üyesidir.

Bir cevap yazın