FishX Games Büyük Bir Başarı Elde Etti!

Bağımsız geliştirici olan FishX Games, Facebook Developer Circles Community Challenge’da MENA üçüncüsü oldu. FishX Games bu başarıya ARocketX isimli AR oyunu ile ulaştı.

Facebook’un geliştiricilerin öğrenmelerine ve büyümelerine yardımcı olmak için tasarladığı Developer Circles etkinliklerinin 2019 ayağı olan Developer Circles Community Challenge geçtiğimiz günlerde düzenlendi. ODTÜ ATOM bünyesinde çalışmalarını sürdüren bağımsız geliştirici FishX Facebook Developer Circles Community Challange 2019’da büyük bir başarı elde etti. Geçtiğimiz gün düzenlenen etkinlikte ARocketX ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da üçüncü olarak global finallere katılım hakkı elde etti.

Geliştirici ekipler React360, Spark AR, HTML5 teknolojilerini kullanarak oyun, eğlence ve verimlilik alanları gibi birçok kategoride birbirleri ile yarıştı. Yarışma Kuzey Amerika, Latin Amerika, Asya Pasifik, Hindistan Sahra Altı Afrika, Orta Doğu/Kuzey Afrika ve Avrupa olarak yedi bölgede gerçekleştirildi. Her bölgeden kazanan ekipler, ek ödüller ve çok daha fazlası için küresel finallere katılım hakkı kazandı.

165.000 $ ‘ın Üzerinde Ödül Havuzu Var

Atom bünyesindeki FishX Games’den Emre Canay ve Akın Özen yaptıkları “ARocketX” isimli oyunlarıyla Orta Doğu/Kuzey Afrika Bölge üçüncüsü ve  $1,500 doların sahibi oldular. Finalde $25,000 dolar için yarışacak. FishX ekibine bu yolda başarılar diliyoruz.  FishX Games hakkında daha fazla bilgi almak için Twitter ve Facebook gibi platformlardan takip edebilirsiniz. Projenin sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz : ARocketX

 

Kaynak: HubogiGoodGamers

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.