FİRMALAR VE OYUNLAR

Epic Games, Rocket League Geliştiricisi Psyonix’i Satın Aldı

rocket
Epic Games, Rocket League geliştiricisi Psyonix’i satın aldığını resmi olarak duyurdu.
Psyonix tarafından belirtilene göre bu satın alma “geliştirici stüdyonun oyuncu topluluğuna daha büyük ve daha iyi şekillerde hizmet etmesini” sağlayacak. Ayrıca bu yılın sonlarına doğru Rocket League Steam’den kaldırılarak Epic Games Store’a taşınacak. Steam’deki mevcut kullanıcılar için oyun desteklenmeye devam edecek.
Soru & Cevap:
Bu, Rocket League için ne anlama geliyor?
“Kısa vadede, hiçbir şey değişmeyecek. Bizimle olduğunuz sürece, Rocket League’e yeni özellikler, yeni içerikler ve oyunu oynamanın yeni yollarını sunan güncellemeler yayınlayacağımızın sözünü veriyoruz.
Uzun vadede, Rocket League’i Epic Games Store’a getirmeyi ve oyunu daha önce kendi başımıza yapamayacağımız şekilde büyütmek için yeni ilişkilerimizden yararlanmayı umuyoruz. Rocket League’i yeni kullanıcılara daha fazla destekle getirmenin herkes için kazanç sağlayacağına inanıyoruz.”
Bu, oynanışın farklı olacağı anlamına mı geliyor?
“Hayır.”
Bu, Rocket League eSpor ekosistemi için ne anlama geliyor?
“Bunun Rocket League eSpor ekosistemi için harika bir hamle olduğunu düşünüyoruz çünkü potansiyel erişimimizi ve kaynaklarımızı önemli ölçüde arttırabileceğiz, tıpkı oyunun kendisinde yapacağımız gibi. Gelecek eSpor planlarımızı gerçekten çok heyecan verici bulacağınıza inanıyoruz, özellikle yakın gelecekte. 21 – 23 Haziran tarihlerinde Newark, New Jersey’de Prudential Center’da düzenlenecek Rocket League Şampiyonluk Serisi (RLCS) finalleri ile 7. sezonumuz büyük bir heyecanla sona erecek.”
Psyonix ekibine ne olacak?
“Biz her zaman olduğu gibi aynı ekibiz fakat artık arkamızda Epic Games’in gücü ve deneyimi de var.”
Ve son bir şey daha…
“Rocket League’in başarısı siz ve topluluğumuz olmadan olmazdı. Psyonix’i desteklemedeki sadakatiniz, heyecanınız ve yaratıcılığınız bize şu anda olduğumuz kişi olmamıza yardım etti ve gelecek yıllar boyunca bize yardım etmenizi umuyoruz. En içten teşekkürlerimizi ve minnettarlığımızı sunuyoruz.”

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.